Банки можуть знижувати ставки за корпоративним кредитуванням вже сьогодні, але ризики залишаються — перший заступник голови НБУ

19 червня 2019, 15:26

Банки можуть знижувати процентні ставки за кредитами для бізнесу, але їх стримує той факт, що ризики залишаються.

Про це перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова сказала в інтерв'ю Економічній правді.

Вона зазначила, що облікова ставка НБУ - це тільки один із стримуючих чинників.

Відео дня

"Є загальна собівартість ресурсу для банківської системи. Сьогодні вона по банках, думаю, не вище 10%. Відповідно, якщо порахувати середню вартість ресурсу, то банки можуть знижувати ставку за корпоративним кредитуванням вже сьогодні. Питання ризиків. Ризики залишаються", - підкреслила Рожкова.

Вона додала, що в першу чергу ризики для банків "генерує недореформована судова система".

"Друге питання стосується наявності достатньої кількості сумлінних позичальників. Кредитний портфель позичальників, які не допускали дефолту, приростає на 20-25% в рік. Але таких позичальників мало. Дуже велика частина позичальників знаходиться все ще в дефолті і поки не пройшла реструктуризацію", - зазначила перший заступник голови Національного банку.

За словами Рожкової, в Нацбанку чекають, що в сегменті якісних позичальників приріст кредитного портфеля за підсумками 2019 року може скласти 15%.

"У нас дуже велика концентрація проблемних кредитів і серед них є бізнес-групи, які свого часу були дуже сильно закредитовані і сьогодні знаходяться в дефолті. Ось поки вони не реструктуризують свої зобов'язання, вони не зможуть отримати поповнення оборотних коштів", - сказала вона.

Нагадаємо, в червневому звіті НБУ про фінансову стабільність зазначалося, що кредитні ризики корпоративного сектора знижуються повільно, істотно покращившись після кризи.

У фінансовій компанії ICU відзначали, що в квітні 2019 року портфель кредитів приватним нефінансовим корпораціям знизився на 1,1% в річному численні. На думку компанії, зростання вартості кредитування в четвертому кварталі 2018 року знизило попит на кредитний ресурс.

Показати ще новини
Радіо NV
X