Нацбанк може посилити вимоги до капіталу українських банків

18 червня 2019, 14:28

Національний банк почав розробку змін до методики розрахунку достатності капіталу, щоб враховувати не тільки кредитні, але також операційні та ринкові ризики банків.

Про це йдеться в прес-релізі НБУ.

Як пояснили в Нацбанку, такі дії пов'язані зі стрімким зростанням споживчого кредитування, оскільки в разі настання кризи банки можуть не сформувати необхідні резерви під них на випередження.

Відео дня

За даними Нацбанку, сьогодні 18,4% кредитного портфеля банківського сектора генерують 40% процентного доходу від кредитування.

За 5 місяців 2019 року чистий прибуток банків склав 23,4 млрд грн за рахунок роздрібного кредитування. В НБУ також пропонують частину дивідендів, які державні банки повинні перевести до держбюджету, направити на збільшення їх капіталу для виконання нових вимог в майбутньому.

Нагадаємо, в ICU відзначили на початку червня, що споживче кредитування залишається прибутковим напрямом, який продовжує зростання. Обсяги видачі нових кредитів фізичним особам в гривні в квітні показали приріст +36,3% в річному численні, портфель збільшився на 28,5% в річному численні, в тому числі портфель автокредитів - на 33,7%.

Показати ще новини
Радіо NV
X