«Потрібно виконувати взяті на себе зобов’язання, а не будувати екзотичні сценарії». Заступник глави АП виступив проти дефолту

12 червня 2019, 18:48

Україні потрібно виконувати взяті на себе зобов’язання і продовжувати співпрацю з міжнародними організаціями.

Про це заступник глави Адміністрації президента Олексій Гончарук сказав в інтерв'ю НВ.

Щоб Україна була прогнозованою для партнерів країною, якій довіряють, потрібно "виконувати взяті на себе зобов'язання, а не будувати екзотичні сценарії", підкреслив він.

Відео дня

Гончарук зазначив, що заяви про дефолт, скасування націоналізації ПриватБанку і невизначеність в співпраці з Міжнародним валютним фондом збільшують вартість грошей для України: Я розумію, що такі заяви мені як громадянину коштують грошей. Кожна подібна заява сприймається інвесторами як підвищення ризиків, а вони збільшують вартість ресурсів для України. І це означає, що ми з вами кожного разу, коли в пресі з’являються подібні заяви, стаємо трохи біднішим. І моє завдання в Адміністрації президента — щоб українці не ставали біднішими".

Він заявив, що співпраця з МВФ для України дуже важлива. За нею спостерігають "всі без винятку системні інвестори в світі", сказав Гончарук.

"Ми зараз дійсно почали думати над новою програмою з МВФ на 3−4 роки, щоб можна було запустити її в кінці року, якщо для цього будуть необхідні умови. У неї ми спробуємо закласти структурні реформи, які за ці роки виведуть країну на якісно інший рівень", - зазначив заступник голови АП.

Як повідомлялося, 21-29 травня в Україні перебувала місія Міжнародного валютного фонду (МВФ). Рішення про виділення другого траншу в рамках програми Stand-by прийнято не було. Глава місії Рон ван Роден зазначив, що представники Фонду провели плідні дискусії з владою України. За його словами, вони готові «повернутися до Києва для продовження дискусій після парламентських виборів, щойно новий уряд визначиться з пріоритетами своєї політики».

Показати ще новини
Радіо NV
X