Мінфін затвердив стратегію управління держборгом на 2019−2022 роки

5 червня 2019, 16:05

Кабінет Міністрів на засіданні 5 червня затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2019−2022 роки, повідомляє прес-служба Мінфіну.

Стратегія розроблена з урахуванням макроекономічних прогнозів і завдань бюджетної політики. Вона спрямована на поступове зниження до кінця 2022 року співвідношення державного боргу до ВВП до рівня не більше 43%.

Відео дня

«Після свого пікового значення у 69,2% в кінці 2016 року, держборг у відсотках до ВВП знизився до 52,3% на кінець 2018 року. Цей індикатор є одним із ключових для інвесторів, адже показує здатність країни повертати борги. Це, також, свідчить і про зменшення боргового навантаження на бюджет країни. Таку позитивну тенденцію ми можемо спостерігати завдяки покращенню макроекономічних показників та злагодженим діям Уряду. Стратегія з управління держборгом покликана продовжити таку динаміку» - підкреслила міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Реалізація стратегії передбачає збільшення частки держборгу в національній валюті, залучення іноземних інвестицій в гривневі ОВДП, збільшення середнього терміну обігу державних цінних паперів, забезпечення повноцінного доступу України на міжнародний ринок капіталу та інші кроки.

Відзначається, що впровадження середньострокової стратегії управління державним боргом на 2019-2022 роки також дозволить збільшити рівень прозорості політики управління державним боргом та підвищити її ефективність.

Нагадаємо, сукупний державний і гарантований державою борг України в квітні 2019 року зріc до $79,8 млрд (на $1,03 млрд).

Показати ще новини
Радіо NV
X