Глава ради НБУ заявив, що міжнародні резерви України знизяться за підсумками травня на $1,7 млрд

3 червня 2019, 16:35

У червні-серпні цього року Україні потрібно буде витратити на погашення та обслуговування держборгу $3,5 млрд, повідомив глава ради НБУ Богдан Данилишин на сторінці в Facebook.

"За три літніх місяці Україні потрібно буде випалити зовнішніх боргів на суму $1,8 млрд, у вересні - $1,7 млрд. Плюс до цього - очікуваний в липні-серпні вихід нерезидентів з гривневих ОВДП, які вони купували в січні -квітні, приблизно на еквівалент $1 млрд, з подальшою конвертацією отриманих грошей у валюту", - зазначив він.

Відео дня

Данилишин додав, що міжнародні резерви НБУ за підсумками травня знизяться через виплати за держборгом на $1,7 млрд.

"Тому, якщо зберігається можливість продовження співпраці з МВФ в рамках діючої програми, доцільно цим скористатися", - написав він.

Глава ради НБУ підкреслив, що діюча програма stand-by передбачає виділення в 2019 році двох траншів.

"У варіанті з новою програмою терміни отримання кредитів передбачити складно. Робота над новою програмою може зайняти в кращому випадку пару місяців. Врахуємо й те, що представники Фонду для її обговорення приїдуть не раніше формування нового уряду за підсумками парламентських виборів. Виходить, раніше вересня представників МВФ чекати не доведеться, тому підписання документів варто очікувати не раніше кінця вересня – початку жовтня. Та й виділення кредитів відбувається аж ніяк не відразу після підписання програми", - пояснив Данилишин.

За даними Мінфіну, в 2019 році Україні потрібно витратити на погашення та обслуговування держборгу 481,55 млрд грн, в 2020-му - 335,8 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X