Верховний Суд підтвердив безпідставність вимог акціонера Омега Банку Лагуна до НБУ

30 травня 2019, 14:19

Касаційний суд в складі Верховного Суду 28 травня підтвердив законність рішення Національного банку про виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ Омега Банк, повідомила прес-служба НБУ.

Окружний адміністративний суд Києва постановою від 5 листопада 2015 року та Київський апеляційний адміністративний суд постановою від 16 грудня 2015 року відмовив Лагуну в задоволенні позовних вимог. Касаційний суд в складі Верховного Суду залишив касаційну скаргу без задоволення.

Відео дня

Зокрема, суди залишили без задоволення позов Лагуна, який володів 99,99% акцій банку, про скасування постанов Національного банку про віднесення банку до категорій проблемних і неплатоспроможних, а також рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про введення тимчасової адміністрації.

Нагадаємо, Національний банк 30 січня 2015 року відніс ПАТ Омега Банк в категорію проблемних, оскільки він здійснював ризикову діяльність, наслідком якої стало погіршення фінансового стану і наявність загрози інтересам вкладників та інших кредиторів банку.

Підставою для віднесення Омега Банку до категорії неплатоспроможних 2 березня 2015 року було суттєве зменшення регулятивного капіталу банку - до мінус 28,2 млрд грн. Рішення про ліквідацію банку було прийнято 6 липня 2015 року.

Ще один банк Лагуна - Дельта Банк - також був ліквідований в 2015 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X