Економіка, що зростає, і нещасна Теsla

28 вересня 2018, 10:30

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Оприлюднені вчора економічні дані, ще раз підтвердивши силу і міць американської економіки, дали хороший імпульс ринку і все індекси закінчили день підвищенням: S&P 500 (+ 0.28%), Dow Jones на (+ 0.21%) і Nasdaq (+ 0.65%).

Відео дня

Локомотивом зростання вчора стала п'ятірка FAANG, де першу скрипку грала Apple (+ 2.06%), після того, як JP Morgan підвищив рекомендацію до "Купувати", і Amazon (+ 1.93%), як наслідок підвищення прогнозу ціни до $2,525.

Теsla і її засновник переживають важкі часи. Американська комісія з ринку і цінних паперів подала в суд на Ілона Маска за його твіти про можливий викуп акцій. Один зі сценаріїв передбачає, що, якщо провину Маска визнають, його можуть, взагалі, "попросити на вихід" з компанії. З того моменту, коли Маск твітнув про викуп, акції компанії втратили більше 20%.

8 з 11 секторів S&P закінчили день підвищенням. Попереду були комунальний сектор (0.96%), телекоми (+ 0.80%) і технології (+ 0.5%). Серед тих, що втратили: сировинні компанії (-0.98%); фінансовий сектор (-0.34%) і споживчі товари першої необхідності (-0.20%).

Фючерси на WTI зросли на (+ 0.8%), до $72.18, найвище значення за останні два з половиною місяці.

Прибутковість US Treasuries не змінилася і залишається на колишньому рівні: десятирічні - 3.06%; дворічні - 2.82%.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (+ 0.8%), до позначки 94.58. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1628.

Ф’ючерси на золото втратили в ціні й торгуються на рівні $1,186.0, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю.

Сьогодні інвесторів чекає велика кількість макроекономічних даних. Перш за все, це дані про особисті доходи та витрати за серпень, а також базовий PCE Index (Реrsonal consumption expenditure) – індикатор, який вважає за краще використовувати ФРС для вимірювання інфляції. Передбачається, що базовий PCE, що виключає ціни на їжу і енергію, виросте на 2%, в порівнянні з серпнем минулого року. Такий показник відповідає цільовому показнику ФРС.

Історією дня, найімовірніше, стане Tesla. Після появи новин про те, що Комісія з цінних паперів подала позов на Маска, після закриття торгів акції Tesla впали на 10%. Якщо суд вирішить, що Маск порушив права акціонерів, йому можуть довічно заборонити займати виконавчі посади в публічних компаніях. Колись Маск погрожував трейдерам, які відігравали проти Tesla, що вони втратять останню сорочку, але, схоже, що їм, навпаки, вдалося відмінно заробити на коротких позиціях.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X