Зразковий учитель, яким він є

30 вересня 2017, 10:00
Напередодні Дня працівника освіти, який щорічно відзначається у першу неділю жовтня, ми дізнавалися, яким же, на думку українців, має бути сучасний та ефективний вчитель

Останнім часом сфера освіти активно реформується, змінюються роль і умови роботи вчителів. Зміни відбуваються як на законодавчому рівні, так і внаслідок модернізації всіх сфер життя суспільства.

Відео дня

Більше половини респондентів – 54% – зазначили, що вчитель має виконувати роль наставника. 19% вважають, що він, насамперед, – партнер для учня. І значно менш популярними є ролі радника, вихователя і друга – по 9%, 7% і 6%, відповідно. У ролі лектора бачать вчителя тільки 2% респондентів.

Частина опитаних зазначила, що вчитель повинен виступати в усіх перерахованих ролях залежно від ситуації. Таку думку подано серед варіантів відповіді "інше".

Рейтинг основних функцій, які виконують вчителі, згідно з результатами опитування, очолила функція "навчити думати" молоде покоління. Її як основну відзначили три чверті опитаних.

47% вважають, що педагоги повинні надати учням знання, 40% відзначили функцію "розвинути необхідні для життя навички". Одна третина зазначила, що хороший вчитель зобов'язаний "розповідати, як самостійно знайти інформацію". Ще 31% респондентів вказали, що важливо у спілкуванні учень-вчитель, щоб останній "показав можливості, які є у житті".

Приблизно п'ята частина респондентів покладає на вчителів більш глобальні функції – сформувати світогляд (23%) і допомогти знайти свій шлях у житті (16%). Невеликий відсоток учасників опитування відніс до важливих функцій вчителя роз'яснення поведінки у суспільстві (8%) і допомогу батькам у вихованні дітей (2%).

Серед інших варіантів відповіді було зазначено "навчити дітей вчитися самостійно". Також частина респондентів вважає, що вчитель – це такий собі універсальний солдат, який повинен у тій чи іншій комбінації реалізовувати всі перераховані функції.

Учасники опитування практично єдині у думці, що вчитель повинен володіти знаннями з психології. Більше половини опитаних зазначили, що для сучасного педагога важливо вміти розбиратися у комп'ютерних технологіях. П'ята частина респондентів вважає, що знати і розуміти основи економіки та бізнесу теж бажано для вчителя.

Більша частина учасників опитування, на їхню думку, зустрічала у своєму житті зразкового вчителя. Кожен десятий респондент не зустрічав такого, але думає, що подібні люди все ж таки існують. І лише 5% вважають, що таких людей взагалі немає.

Для 45% опитаних "зразковим" став учитель улюбленого предмету. Ймовірно, що саме професіоналізм учителя зробив певний внесок у любов учня до предмету. Для 11% зразковим виявився викладач в університеті, а для 9% – їхній перший учитель. Цікаво, що 7% зустріли зразкового вчителя значно пізніше свого шкільного та університетського періодів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Роль вчителя складно переоцінити, адже ці фахівці закладають базис майбутнього не тільки окремої людини, але і суспільства загалом.

Показати ще новини
Радіо NV
X