Життя триває

19 липня 2018, 18:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якщо коротко: я завершую свою діяльність на посту глави регіону Євразії і президента Київстар. Хто хоче докладніше – пост буде довгим.

Минуло 4 роки і 20 днів – довгий термін. Я пам'ятаю свій перший день в Київстар 25 червня 2014 року. Незрозуміло і незвично. І справи йшли не кращим чином. Втрачаючи частку ринку, ми практично зрівнялися з найближчим конкурентом (вони росли, а ми падали), і в прибутковості теж були дуже близькі.

Відео дня

Попереду було багато роботи, але результатами я задоволений:

  • 1-ий квартал 2018 року – найвдаліший за всю історію Київстару за часткою ринку – 49%, з відривом на впевнені 12% від найближчого конкурента.
  • Прибуток за минулий рік був теж рекордний в історії компанії, хоча, треба чесно визнати, що девальвація дозволяє нам хвалитися тільки цифрами в гривнях.
  • За ці 4 роки пройшли аукціон щодо 3G і два щодо 4G, де ми купили найбільше частот. Це дозволило Україні (останній, на жаль, у світі) запустити ці технології. Тепер Київстар запускає 4G в діапазоні 1800 по всій країні – після зняття американських санкцій проти компанії ZTE це вже можливо. Всього у нас буде приблизно в два рази більше 4G базових станцій, ніж у найближчого конкурента (навіть на сьогодні працює вже трохи більше).

Все це і багато іншого – результати роботи неймовірно талановитої і працьовитої команди, сформованої за останні роки в Київстарі. Спасибі, що були разом зі мною в цей непростий час, за довіру і відмінну роботу. За те, що сперечалися і не дозволяли нам всім робити помилки.

Мені здається, я ще не все встиг у компанії і не з усіма викликами впорався. Фокусуючись на зовнішніх викликах, недостатньо уваги приділяв внутрішнім – і розформування Регіону Євразія як структури – виявилося для мене несподіванкою.

Що буде далі? Я спокійний за Київстар: ще буде багато цікавих проектів запущено і оголошено в 2018 і, особливо, в 2019 роках – але про них тепер нехай говорить новий СЕО. Я передаю йому компанію, що зростає, в дуже хорошому стані і впевнений, що Київстар продовжить упевнений рух вперед до нових рекордів, за заповітами Джима Коллінза в книзі "Від хорошого до великого", як це було і з Карлсберг Україна після нашого розставання.

Мені недавно виповнилося 50 років і я на дуже багато речей глянув по-іншому. Є багато країн, які дуже хочеться відвідати. Є багато книг, які довго відкладав. Є троє дітей, на яких майже ніколи не вистачало часу – але ж його залишається все менше. І здоров'я разом зі ЗСЖ;) І нові відкриття, враження, досягнення – у мене великі плани на себе!

Розставання з Групою Веон буде гладким, а оскільки працювати побагато я почав з 13 років (як репетитор з математики), а вперше став СЕО в 35 (подумати тільки – 15 років нервів, стресів і відряджень) – то стаж великий і на щоденну роботу в офіс точно не тягне.

Позавчора була сумна річниця трагедії над Донбасом, коли був збитий MH17. Рівно у цей день за збігом обставин 4 роки тому я проводив найперший Таунхолл в Київстарі – коли ми перервали і скоротили його програму.

Всього відтоді у нас було 16 Таунхоллів – великих зустрічей з 400 співробітниками компанії, де ми відкрито обговорювали бізнес, інновації та виклики. І нагороджували співробітників за подвиги. Ці Таунхолли серйозно змінили внутрішню культуру компанії. Зробили її гнучкою, відкритою, такою, що не боїться викликів. А значить Київстар готовий до змін.

І я готовий!

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X