Чи захоплять мігранти Україну

10 жовтня 2018, 18:00

Тема мігрантів з Азії та Африки дуже актуальна і досить важлива для нашої країни.

В одному з останніх матеріалів НВ, однак автор розкриває її з неприйнятного, на мій погляд, для України 2018 року ракурсу. Така позиція більше підходить для Ірану або Північної Кореї.

Відео дня

Питання незаконних мігрантів не можна розглядати у відриві як від застарілого міграційного законодавства України, так і від реалій сучасного світу.

Останній десяток років Україна є країною підвищеного міграційного ризику для всієї Європи, США і Канади. Нікому не відома точна цифра українців, розкиданих по всьому світу. Всі ці фактори не заважали нам на весь голос вимагати лібералізації візових правил від ЄС і США. Ми навіть отримали безвізовий режим від Євросоюзу і ОАЕ, максимальне спрощення отримання робочих віз від Польщі, і незабаром очікуємо їх від Німеччини.

Невже ви вважаєте, що такі дії наших сусідів – це добра воля, віра в українців або любов до нас? Це неминучий хід у відповідь на ряд чинників:

  • величезна кількість українців-нелегалів розкидана по всій Європі і цю проблему потрібно вирішувати;
  • Європа вимирає, що призводить до скорочення робочої сили. І врешті-решт хтось же повинен виконувати роботу за рівнем складніше, ніж підмітання вулиць.

Що ж відбувається в цей час в Україні? Люди, які сидять у державних кабінетах, живуть у своїй особливій реальності, яка не зазнає впливу часу і різних зовнішніх факторів. У цих кабінетах не завжди є інтернет, а новини дізнаються шляхом прочитання газети Вести або перегляду 112 каналу.

Так ось, за оцінками цих товаришів в Україні перебувають близько 30-40 тис. нелегальних мігрантів з усього світу. Для порівняння, у Польщі зараз перебувають 1,6 млн українців, більшість з яких до недавнього часу були нелегалами. Це означає що:

  • на 1 тис. українців припадає 0,94 (менше 1) нелегала;
  • на 1 тис. поляків припадає 42 українці, не кажучи вже про інших мігрантів.

На жаль, питання мігрантів розглядається виключно з точки зору України, як транзитної точки до Європи. Але є ще й інші аспекти, наприклад, божевільна міграційна політика України. Ніхто не говорить про те, яка кількість іноземних студентів з країн Азії та Африки, що приносять гроші в нашу країну, щорічно опиняються поза законом через архаїчність наших законів, бюрократію і жадібність чиновників, що використовують хитке становище студентів, як важіль для витискання грошей.

І в такому становищі не тільки тисячі студентів з Африки, які змушені тижнями оббивати пороги українських посольств, терпіти муки і приниження, щоб потрапити в рай під назвою Україна, а й бізнесмени. У нечисленних африканських бізнесменів, охочих підняти нашу економіку і збільшити експорт українських товарів до своїх країн, геть відбивають будь-яке бажання до нас їхати. Уявіть, якби візу у США можна було б отримати тільки за умови дворазової особистої явки в посольство, яке знаходиться в Берліні, а переліт до Берліна тільки через Париж, і необхідно ще й обов'язкове отримання шенгенської візи. Наскільки б скоротився потік українців, охочих відвідати США? В Африці сотні мільйонів людей перебувають саме в такому положенні в питаннях отримання українських віз.

Глобалізація стирає кордони між державами, але наші чиновники з шаленим завзяттям намагаються залишити Україну в сусідстві з Іраном і Північною Кореєю. Вони все так само ділять людей на сорти та єдиним способом вирішення питання бачать посилення міграційного законодавства і введення кримінальної відповідальності. Спроби підмінити імпотенцію нашої правоохоронної системи на повну блокаду в питаннях отримання віз – не вихід.

Чи розуміють чиновники, що з таким відпливом робочої сили через 2-3 роки в Україні працювати буде просто нікому і єдиний шлях – адаптація міграційної політики нашої країни до реалій сучасного світу. Нам необхідно придумати як інтегрувати мігрантів у наше життя, щоб вони не залишалися в чорній зоні і не йшли злочинним шляхом, а мали можливість чесно заробляти собі на життя. Переважна більшість з них – хороші люди, яким було нікуди тікати від болю і жаху в своїх країнах. І тільки від нас буде залежати будуватимуть вони чи руйнуватимуть. Адже навіть миша, загнана в куток, може боляче вкусити.

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X