Чи зачепить Україну світова криза

17 жовтня 2018, 18:00

Падіння на біржах США й Азії сталося після публікації звіту МВФ про ризики уповільнення глобального економічного зростання.

Міжнародний валютний фонд попередив, що темпи зростання світової економіки дуже сповільняться через політику ФРС. ФРС – це Федеральна резервна система США, яка визначає облікову ставку в Америці. Ставка впливає на вартість грошей.

Відео дня

ФРС підвищила облікову ставку для того, щоб гроші коштували дорожче. Головне, чого прагнуть домогтися американці, – зниження інфляції всередині країни і стабільності долара.

Якщо облікова ставка висока, гроші з усього світу надходять у США, і це поліпшує американську економіку. Однак при цьому знижується зростання світової економіки, адже кількість грошей у світі зменшується. Тому рішення ФРС підвищити облікову ставку завдало удару світовим біржам, спровокувавши початок спаду.

Хай там як обурюється Дональд Трамп діями ФРС, проте вплинути на них він не зможе. Федеральна резервна система США – структура, яка не підзвітна президентові країни, незважаючи на те що там є призначені ним представники.

Більшість аналітиків і експертів вважає, що запущено доволі серйозний маховик кризи, і світову економіку найближчим часом очікує занепад. Фахівці пророкують падіння ринків до рівня 2008 року. Після 10-річного розвитку економіка сягнула піку і наразі світ чекає уповільнення фінансового зростання.

На жаль, Україна не скористалася світовим економічним зростанням, оскільки в країні триває війна, анексовані території і ще чимало інших факторів, які уповільнюють зростання нашої економіки. Проте наслідки кризи українці відчують сповна.

Що означає криза для України. Наша країна залежить від експорту сировини. А отже, щойно відбувається падіння світових ринків, сировина дешевшає. Як наслідок, зменшується потік грошей, що надходять в Україну, реалізується менше проектів, відбувається скорочення робочих місць і зменшуються зарплати. Через невеликий обсяг капіталу, що заходить у країну, послаблюється гривня.

Таким чином, Україну можуть очікувати найближчим часом глобальні економічні проблеми. І зростання економіки в 3%, яке спрогнозував Кабмін, може не відбутися.

Що Україна може вчинити? По-перше, потрібно домовитися з МВФ, отримати від нього кредит і всі необхідні кошти. По-друге, потрібно якнайшвидше приймати бюджет. Минули ті часи, коли можна було сперечатися стосовно якихось популістських рішень, про підвищення зарплат, пенсій і "роздування" інших бюджетних витрат. Країна зараз постала на порозі чергової фінансової кризи.

Настав час для непопулярних реформ у країні. Варто обмежити вплив силовиків на бізнес, необхідно запровадити мінімальні податки. Тоді бізнес матиме можливість розвиватися і нарощувати обсяги, а отже Україна зможе пережити прийдешню кризу, зазнаючи мінімальних втрат.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X