Yalta European Strategy. Топ цитат про економіку

20 вересня 2016, 15:22
Форум Yalta European Strategy – 2016, який пройшов в Києві в кінці минулого тижня залишив двояке враження

З одного боку, очевидно, що у підприємців, які відвідали захід? поменшало оптимізму і накопичилася втома від того, що відбувається в Україні. Так слова Петра Порошенка про війну і російську агресію сприймалися українським і європейським бізнесом, м'яко кажучи, без ентузіазму.

Відео дня

Навіть інсталяція, яка була на форумі «Бачити недостатньо» (автори Сунь Юань і Пен Юй), де десяток чоловіків, яким наділи чорні пов'язки на очі і дали в руки автомати Калашникова, збирали і розбирали зброю, сидячи в клітці, викликала невдоволення підприємців, які відвідали форум. При всій любові до сучасного мистецтва, вони звертали увагу, що інвесторів саме ця інсталяція навряд чи надихне.

Проте, деяку частку оптимізму вселило спілкування з російським підприємцем Михайлом Фрідманом. Фрідман громадянин Ізраїлю, половина бізнесу якого знаходиться в Росії, половина розосереджена по всій земній кулі. Значну частину свого робочого часу він проводить в Москві, решту в Лондоні. Фрідман був одним з небагатьох бізнесменів, хто минулого року заводив в нашу країну гроші, активно рекапіталізуючи свій «Альфа банк».

Фрідман зазначає позитивні зміни в Україні, які перш за все полягають у появі громадянського суспільства, в тому, що багато молодих людей хочуть йти в політику, змінювати країну і головне повірили в те, що багато в країні залежить від них. Саме віра в те, що проста людина може вплинути на державу і змінити її, це головна запорука позитивних змін в країні в майбутньому, вважає підприємець. І одна з основних причин, чому в Україні варто інвестувати сьогодні, в тому, що поки що усі бояться

Загалом, в країні дійсно стало краще, але, щоб це зрозуміти, треба бути російським підприємцем, який проводить чимало часу в Москві.

В цілому ж, рівень спікерів YES був і залишається найвищим, серед всіх заходів, що проводяться в країні.

Тому я вирішив виділити кілька цікавих цитат про економіку, які особливо запам'яталися.

Отже, десять цікавих цитат з форуму YES-2016:

1 Про молодь говорив не тільки Фрідман. Співзасновник The Carlyle Group (велика інвесткомпанія, що управляє активами на $150 млрд) Девід Рубінштейн вважає, що потрібно переконати молодих людей, які здобули освіту за кордоном, повертатися додому і працювати в Україні. Уряд має створити такі умови, щоб ці люди тут робили свої статки.

2 На питання, що зараз відбувається в Росії, скільки люди будуть з цим миритися, підприємець Михайло Фрідман відповів, що працює в Росії і не коментує політику. Учасник, форуму, який задав питання: "Дякую, ви дали відповідь".

3 Рубінштейн також пожартував з приводу Росії: "Я також відповідати про Росію не буду, тому що по дорозі додому буду пролітати над РФ. Але я б поїхав до Ізраїлю і попросив би всіх, хто туди поїхав, повернутися в Росію".

.

4

Порада від ведучого програми Fareed Zakaria GPS (CNN) Фаріда Закарія: "Ви дивитеся на минуле, а великому капіталу на ваше минуле все одно. Капітал думає, куди краще вкласти гроші. Україна зараз займає 83 місце в рейтингу Transparency International. Вам потрібно змагатися не зі своїм минулим, а з сучасними країнами".

5 Колишній президент Леонід Кучма активно лобіював інтереси українського капіталу: "Назвіть хоча б один проект із Заходом в кращі часи. Сподіватися потрібно тільки на себе. Можливості у нас великі, але в це не вірять. Навіть наш бізнес боїться вкладати гроші в Україну".

6 Секретар Національної інвестиційної ради Борис Ложкін розповів, що потрібно для розвитку ефективної економіки, а разом і з цим - ефективної держави. Зростання від 6% (краще 9-10%) і $ 6-7 млрд інвестицій на рік. Заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків окреслив завдання в сфері залучення інвестицій на найближчі роки: «Минулого року ми скасували 15000 регуляцій, завдяки чому, наприклад, сільське господарство дає великі прибутки. Нам потрібна Європа, тому що бізнесу потрібні гроші. Ми не отримаємо зростання в 6-8% зі старими галузями. нам потрібні нові галузі, нові компанії. Новий уряд та інвестиційна рада повинні знайти для цього гроші. За два роки ми піднялися на 20 пунктів. Але фінансові інвестори - це інше, вони хочуть бачити прибуток".

На питання, чи не має наміру Шимків піти з Адміністрації президента слідом за Борисом Ложкіним, він сказав, що «поки є можливість, треба боротися до кінця, тому залишаюся».

7 Президент нафтової компанії Vitol Ян Тейлор: "Всі великі енергетичні компанії вийшли з України. Тут величезна кількість регуляцій, діє старий радянський кодекс, тут важко працювати. Нам потрібно позбутися від багатьох регуляторів. У країни великий потенціал, але потрібно змінити ландшафт".

8 Генеральний директор ТОВ "Метінвест Холдинг" Юрій Риженков вважає, що металургія повинна бути не локомотивом економіки України, а базою, на якій можна побудувати ефективну економіку. "Металургія була першою галуззю в Україні, яка обрала Європу. 40% продаються в ЄС, це як внутрішній ринок. Для нас зараз важливий доступ до капіталу, його не вистачає".

9 Старший науковий дослідник Атлантичної Ради США Андерс Аслунд: "Ми не бачимо поліпшення української системи судочинства. Потрібно обнулити всіх прокурорів і суддів, як це зробили в Естонії та Грузії. Навіть половини буде достатньо, тому що в Україні є хороша молодь, яка може їх замінити. Там все прогнило, можливо є лише 5% чесних людей".

10 Знайшлася людина, яка шокувала врівноваженого ведучого Стівена Сакура. Цією людиною став Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. Під час дискусії щодо боротьби з корупцією пан Насіров озвучив ставки своїх співробітників. Початківець-податківець офіційно отримує $150 з усіма виплатами (мінімальна зарплата тут становить $70-80 на місяць).

З цього приводу присутні на форумі підприємці вже склали анекдот: Учасники зустрічі YES посміялися над зарплатами українських податківців. Українські податківці, в свою чергу, посміялися над зарплатами учасників зустрічі YES.

Показати ще новини
Радіо НВ
X