Яким буде курс валют у березні

7 березня 2019, 18:44

З початку 2019 року на ринку сформувалися сприятливі умови для гривні, викликані монетарною політикою НБУ і високою прибутковістю ОВДП

Курс гривні до долара в березні буде коливатися в діапазоні 26,75-27,75 грн за долар, до євро - 30,5-32 грн за євро.

З початку 2019 року на ринку сформувалися сприятливі умови для гривні, викликані монетарною політикою НБУ і високою прибутковістю ОВДП, яка приваблює іноземних інвесторів. За січень-лютий нерезиденти наростили портфель гривневих ОВДП на більш ніж 10%, до 12,9 млрд грн.

Відео дня

Але в березні інвестори, ймовірно, займуть вичікувальну позицію, чекаючи результатів президентських виборів. Зміна політичної кон'юнктури в країні може призвести в перспективі до переміщення капіталу, що відіб'ється на гривні.

Зовнішньоекономічні ризики залишаються в зоні уваги. Незважаючи на те, що США відклали підвищення мит для експорту з Китаю, існують побоювання, що врегулювання торговельних балансів торкнеться Європи, економічне зростання якої гальмується через спад машинобудування і боргових ризиків периферійних країн, а також неврегульованого виходу Великої Британії з Євросоюзу. Оскільки Європа залишається ключовим торговим партнером для України, уповільнення її економіки позначиться на економіці та торговій активності України. Про економічне гальмування говорить скорочення промислового виробництва в січні 2019 року щодо аналогічного періоду минулого року на 3,3%.

Вплив на курс гривні також справлять зниження бюджетних надходжень від зовнішньоекономічної діяльності, і високі виплати за зовнішнім боргом.

Сезонні фактори, які вели курс попередні роки, втрачають свій вплив. Початок весни, традиційно, був переломним періодом для гривні, яка після сезонної закупівлі енергоресурсів і стриманої пропозиції іноземної валюти, відновлювалася. В цьому ж році на світових ринках склалася негативна динаміка цін на пшеницю і кукурудзу, але вплив на гривню компенсовано високими цінами на руду та метали.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) в лютому виріс на 0,8%. Підтримку долару США надала позитивна макроекономічна статистика, а також очікування інвесторів жорсткості грошово-кредитної політики ФРС. Курс продажу безготівкового долара США в Україні в лютому знизився на 2,7% до 26,93 грн, готівкового — на 2,7% до 27,04 грн.


 

 

Показати ще новини
Радіо НВ
X