Відродження Росії через офшори

8 серпня 2018, 16:30

Володимир Путін підписав пакет законів про створення зон з пільговими умовами для роботи іноземних компаній. Такі зони з'являться на островах Русский в Приморському краї і Октябрьский в Калінінградській області.

Створення офшорних зон завжди залучає інвестиції в ту країну або область, яка створює ці зони. Зазвичай в таких зонах відкривається безліч нових компаній. Вони платять невелику суму за реєстрацію і низькі податки. І через те, що таких компаній створюється дуже багато, йдуть великі надходження до бюджету.

Відео дня

У всьому світі йде боротьба з офшорами. Наприклад, Велика Британія зобов'язала розкривати власників офшорних компаній.

Що буде в Росії і як це вплине на її економіку? Створення офшорних зон ніяк не вплине на економічну ситуацію в РФ.

По-перше, якщо говорити про вільні економічні зони, як це все влаштовано. ВЕЗ створюються в портах або містах, де є виробництво. Держава за свій рахунок підводить комунікації: електрику, воду, каналізацію, будує дороги. Плюс до всього цього в цій зоні вводяться низькі податки, а деяким підприємствам можуть давати стартовий капітал на відкриття бізнесу. Тоді все це дає потужний стимул для розвитку промисловості. Все починає крутиться, бізнес залучає нові гроші, створюються нові робочі місця і починають надходити інвестиції. Яскравий приклад Туреччина. Там саме так все й працює.

По-друге, якщо ми говоримо про класичні офшорні зони, то це мінімальний податок і мінімальне втручання держави у справи компанії. У ситуації з Росією ніхто не може очікувати такої поведінки від держави. Тому що політика Москви така, що будь-який актив кожної компанії може бути заарештований. Власники або директор бізнесу можуть бути посаджені в будь-який момент. Тобто ризики політичного тиску настільки високі, що в російські офшори будуть вкладати гроші тільки російські чиновники. Наприклад, співробітники ФСБ, прокурори або судді. Тобто ті, хто може захистити свій капітал. Вони будуть створювати там бізнес і уникати податків у власній країні.

Схожа ситуація була і в Україні, коли у нас спробували створити вільні економічні зони на півдні країни. Тоді створення цих ВЕЗ призвело до того, що ті, хто добре був знайомий з керівництвом, отримали канал уникнення оподаткування.

Тобто ті, хто нічого не розвивав і не інвестував отримали можливість уникати сплати податків. У підсумку всі ці ВЕЗ були закриті. Оскільки вони виявилися великою чорною дірою, через яку безмитно ввозили велику кількість продуктів харчування, нафтопродуктів та інших товарів.

Мало того, після закриття ВЕЗ кілька підприємств судилися з урядом України, відстоюючи свої пільги щодо безмитного імпорту нафтопродуктів.

Отже, ми бачимо, що створення таких зон не спрацювало в Україні і наша країна відмовилася від вільних економічних зон. Що абсолютно правильно. У Туреччині все влаштовано трохи по-іншому. На Кіпрі та в інших країнах, які мають свої офшори, все працює тільки тому, що вся економіка орієнтована на роботу офшорів. І там ти можеш бути впевнений на сто відсотків, що ніхто не зможе втрутитися в роботу компанії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Що ж вийде в Росії? Через офшори створять тихі гавані для ФСБ, прокуратури і суддів. Ось що таке офшор в Росії. Перспектив у цього ніяких.

Показати ще новини
Радіо NV
X