Вибір КАСКО: як не прогадати

30 вересня 2016, 15:39
За даними Моторного транспортного страхового бюро України, в першому півріччі 2016 року кількість страхових випадків на українських дорогах зросла на 20% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року

І це знову підвищує увагу власників автомобілів до питання доцільності страхування, а також вибору страхового партнера й умов договору страхування. Вимога автолюбителів до КАСКО лишається незмінною: гарантія відшкодування збитків без зволікань і в повному обсязі. Знайти договір, що на 100% відповідає цій вимозі, нелегко, оскільки на ринку присутні не лише різні гравці, але й багато програм страхування. При цьому деякі українці досі ухвалюють далеко не оптимальні рішення під час вибору страхового партнера. Серед основних помилок слід зазначити:

Відео дня

- Відмова від КАСКО. Новий автомобіль без страхування КАСКО навряд можна назвати зваженим рішенням. КАСКО – це вибір на користь захищеності та спокою на дорозі.

- «Всіх – під одну мірку». На ринку України присутня велика кількість страховиків, які дотримуються найрізноманітніших поглядів на стандарт якості страхування. У зв’язку з цим багато автолюбителів вважають, що мета кожної страхової компанії – не здійснити виплату або, щонайменше, максимально відстрочити її після пошкодження автомобіля. Це не так. В Україні є страховики високого рівня.

- Переконання, що з КАСКО можна стати менш обережним і розсудливим. Договір страхування не чарівна паличка, що повертає життя, здоров’я, матеріальні ресурси – він лише компенсує завдані втрати. Наявність КАСКО не має стати приводом для зайвої самовпевненості водіїв на дорогах.

Як не прогадати з КАСКО?

Дотримуйтесь основних правил, що допоможуть знайти гідного страховика й обрати оптимальне страхове покриття відповідно до Ваших потреб.

Як обрати постачальника послуг і договір страхування КАСКО?

Зверніть увагу на репутацію страховика. Обираючи, якій страховій компанії довірити свій автомобіль, насамперед зверніть увагу на її досвід, а також на поточний стан справ – фінансові показники й відсоток страхових виплат. Ім’я страховика розповість про минуле компанії, а його позиція в рейтингах постачальників послуг – про теперішнє та майбутнє, що дозволить оцінити рівень її надійності на даний момент. Страховики, що працюють у галузі протягом тривалого часу, посідають провідні позиції на ринках України, Європи і світу. Саме такі компанії гарантують своїм клієнтам найвищу якість послуг страхування.

Не обирайте КАСКО за найнижчою ціною.

Бажання зекономити є цілком раціональним для розсудливої людини, однак все добре в міру. Як правило, за допомогою заниженої вартості клієнтів приваблюють ненадійні компанії без імені, яких варто остерігатися. Вони нібито надають продукт «все включено» без будь-яких обмежень за набагато нижчою ціною, ніж провідні гравці ринку. Таким чином, вони обирають шлях підвищеного ризику й часто опиняються в ситуації, коли їм бракує коштів для виплат за всіма збитками, що заявлені клієнтами. Найкращі страховики у своїй роботі не йдуть на компроміси з якістю, а тому не можуть запропонувати найнижчі на ринку ціни. Як і з німецькими автомобілями, з послугами надійних страхових партнерів діє правило: безкомпромісна якість за відповідною вартістю.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Сплативши помірковану ціну, клієнт отримує впевненість. Зробивши вибір на користь найнижчої ціни, покупець має бути готовим до сюрпризів та пригод.

Ретельно вивчіть умови страхового договору.

Прагнучи зменшити вартість послуги, частина компаній виключає окремі пункти страхового договору або вводить додаткові умови, порушення яких надає право не здійснювати виплату. Клієнт укладає такий договір з метою зекономити, не звертаючи уваги на деталі, що мають велике значення. У результаті автомобіль залишається без дієвого захисту. Тому перед придбанням переконайтесь, що договір не передбачає велику кількість застережень, виключень або обмежень.

Передусім варто звернути увагу на:

- Розмір франшизи на часткове та повне пошкодження, а також викрадення застрахованого автомобіля. Крім того, уточніть, чи лишається незмінною сума страхування й франшиза до закінчення періоду страхування після здійснення страхової виплати за частковим пошкодженням; - Перелік страхових ризиків та виключень з них, що передбачені в полісі. Зокрема, обмеження та вимоги до осіб, що допускаються до керування застрахованим автомобілем;

- Сервісний центр, який буде здійснювати відновлення пошкодженого автомобіля. Якщо це не зафіксовано в договорі, деякі страховики можуть відмовити в ремонті на офіційних СТО;

- Можливість виплат без офіційних документів компетентних органів, а також за незначних порушень правил дорожнього руху, встановлені обмеження за сумою виплати та кількість таких виплат протягом періоду страхування.

Шукайте додаткові переваги.

Як правило, лідери страхового ринку пропонують додаткові переваги порівняно зі стандартними умовами. Наприклад, на ринку України є компанії, які надають послугу «підмінний автомобіль» на період ремонту після страхового випадку, технічну допомогу в дорозі (зокрема послуги евакуатора, доставки палива), а також компенсацію відновлення свідоцтва про реєстрацію або ключів від автомобіля.

Користуйтеся раціональними рішеннями.

Купуючи автомобіль у офіційного дилера, завжди розглядайте пропозиції зі страхування від дилера або імпортера.

Вони пропонують клієнту страхових партнерів, які здійснюють виплати швидко й у повному обсязі на офіційний сервісний центр, зручний для клієнта, а не страховика. Страховики зацікавлені в ефективній співпраці з дилерами й імпортерами, а тому пропонують найвигідніші умови. І найголовніше: покупець отримує якісну послугу страхування за найкращою ціною без втрати часу

Показати ще новини
Радіо NV
X