Верховна рада і деребан землі

5 липня 2016, 15:31
Верховна рада була і залишається головним гальмом реформ і джерелом проблем в Україні

Легко критикувати президентську і виконавчу гілки влади, тому що вони персоніфіковані двома конкретними людьми – Порошенком і Гройсманом.

Набагато складніше впоратися з групою з 450 товаришів, частина з яких відверто несамовиті.

Відео дня

Колись колишній радник Одеського губернатора Михайла Саакашвілі Саша Боровик в інтерв'ю мені сказав, що в Україні існує змова між депутатами, які приймають закони, які дозволяють влаштувати черговий дерибан, і місцевою владою і силовиками, які цей дерибан влаштовують.

А потім діляться з депутатами, які ухвалили потрібні для дерибану закони...

Тоді мені здалося це перебільшенням, але після останнього прикладу зовсім немає сумніву.

Йдеться про проголосований в першому читанні Верховною радою законопроект 4355.

Називається він "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням та охороною земель".

Автори – 46 депутатів. В основному група "Відродження", БПП, Блок Олега Ляшка.

Законопроект весь "прекрасний", але особливо можна виділити три нововведення.

Перше. Спочатку реформа ринку землі, яку розробив і пропонував Держкомзем, передбачала проведення в наступному році аукціонів з продажу землі в онлайн-режимі, через систему аналогічну ProZorro.

Новий законопроект передбачає, що земля буде розподілятися місцевими радами, "виходячи з можливостей і потреб територій". Йдеться вже не про відкритий онлайн-аукціон, де може взяти участь кожен охочий. Йдеться, по суті, про наступну схему. Тобі потрібна ділянка землі? Приходиш до місцевої ради з грошима і вирішуєш проблему. Платиш копійки державі, решту в кишеню голові сільради. Якому законопроектом віддаються всі права по виділенню ділянок і ніяких обов'язків і обмежень.

Місцевий прокурор, міліціонер або голова сільради забрав ділянку, яку ти хотів купити? Попустися і вибери іншу. У житті немає справедливості.

Нинішній законопроект по суті законодавчо закріплює цю схему.

А ще він закріплює можливість узаконити берег річки або іншої водойми, котрий встигли захопити власники елітних ділянок і будинків вздовж річок. З числа суддів, прокурорів і чиновників.

В законопроекті так і написано: "можна передавати у власність або використання ділянки землі під великими і малими річками".

А ще в законопроекті дозволяється переносити ґрунтовий покрив земельних ділянок без спеціального дозволу. Потрібно продати родючий шар українського чорнозему? Та ніяких проблем після прийняття 4355.

Ще раз - всі ці норми містяться в одному законопроекті.

В одному.

Верховна рада приймає тисячі законів у рік.

Просто уявіть, що штампує ця фабрика по виробництву законодавчого забезпечення злодійської діяльності чиновників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X