Велика зарплата або дешева полуниця

11 травня 2016, 12:45
В Україні дешевшає полуниця. Ціна на неї досягла 60 грн за кілограм, повідомляє агентство АПК-інформ. Подекуди вже навіть є по 40 грн за кіло

Цю приємну новину показали у програмі Сніданок з 1+1, озвучили сьогодні вранці на радіо Голос столиці та ще передрукувала незліченна кількість видань.

У багатьох людей такі новини часто викликають якийсь телячий захват. Таке враження, що вони зараз, вибачте за вираз, обпісяються від радості. Обурення викликає звістка про підвищення розцінок на бензин скажімо на 30 копійок за літр.

Відео дня

Про полуницю, звичайно, прекрасна новина, але є одне «але». В італійському супермаркеті всю весну кілограм полуниці коштує 1,8 євро. Тобто стільки ж, скільки у нас після зниження.

Кілограм сиру горгонзола в Італії в магазині коштує трохи нижче, ніж в Україні. Пляшка вина Соаве місцевого виробництва коштує майже стільки ж, скільки у нас. Аналогічні ціни на бальзамічний оцет. Трохи нижче в Італії ціни на спагетті. (Порівнюю товари, які продаються і тут, і там).

Для експерименту придбав вчора в українському супермаркеті пляшку Соаве, сир горгонзола, бальзамічний оцет і спагетті. Витратив стільки ж, скільки всі ці товари коштували у італійському супермаркеті. Один в один.

Тобто за рівнем цін ми вже євроінтегрувались.

Але проблема зовсім не в тому, що в Європі вже все коштує стільки ж, скільки і у нас.

Проблема в екстремально низькій зарплаті в Україні. Середня заробітна плата в Італії – 2870 євро в місяць.

А в Україні за даними Держстату, за підсумками березня – 171,6 євро в місяць. Навіть якщо врахувати, що 30% економіки в тіні і реальна зарплата скажімо на третину більше, все одно це в 10 разів нижче, ніж в Італії.

Середній чек у гривні при купівлі в магазинах за минулий рік в Україні, незважаючи на девальвацію гривні, не змінився. Тобто в євро він впав. Знизилася і кількість товарів, що купуються з 10 до 8,5. Про це, мені, наприклад, розповів генеральний директор мережі супермаркетів Novus Ігор Ланда.

Купівельна спроможність населення поки що не зростає. Зарплати також не показують помітного зростання.

Між тим, споживчі витрати, або споживання домогосподарств - це один з ключових драйверів економічного зростання. Чим більше українці витрачають, особливо на товари вироблені всередині країни, тим швидше зростає економіка.

Що може запустити високі витрати? Збільшення заробітних плат. Яке неможливо без зниження податків, дерегулювання, знищення корупції.

Держава повинна зрозуміти, що секрет успіху країни, та власне і влади - простий.

Він полягає не в дешевій ковбасі, полуниці, сирі, вині, електроенергії або газі.

Вам було б практично наплювати на зростання ціни електроенергії на 30 або навіть на 100 євро, якщо б ви отримували 3000 євро в місяць.

Секрет успіху у високих зарплатах, високих доходах, в економічній свободі та у великій кількості самостійних і багатих людей.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Яким не заважає заробляти прокуратура, податкова, чиновники усіх мастей і рангів.

Від яких держава нічого не хоче, крім вчасно сплачених невисоких податків і свого голосу на виборах.

Секрет успіху влади в тому, щоб сприймати зростання добробуту великої кількості українців і кожного українця окремо, як свою особисту величезну перемогу.

В тому, щоб боротися за те, щоб кожна людина в країні, яка готова і хоче багато і ефективно працювати - отримувала багато грошей. Дуже багато грошей. Як можна більше.

Психологія Петра Порошенка і Володимира Гройсмана повинна бути влаштована так, щоб вони змогли бути щасливими тоді і тільки тоді, коли середня зарплата в Україні буде 2870 євро в місяць. Як в Італії. Ну або хоча б 1214 євро в місяць. Як у Словаччині.

Тільки з такими керівниками країна стане успішною.

Показати ще новини
Радіо НВ
X