В Україні надто високі податки

4 серпня 2016, 09:01
Є кілька фундаментальних причин, які вказують, що податки в Україні повинні бути знижені

Той рівень податків, які зафіксовані в Податковому кодексі, в реальності не збираються. Існують досить багато легальних, напівлегальних, нелегальних способів, які дозволяють знизити податкове навантаження в 2 рази.

Відео дня

У спробі боротися з цим, уряд запровадив електронну систему адміністрування ПДВ. І незважаючи на безліч огидних проблем, які вона принесла, державі вдалося підвищити рівень збору ПДВ.

Наступним кроком уряд планує зменшити ухилення від податків в міжнародній сфері. Мова йде про антиофшорний пакет – закон про контрольовані іноземні компанії і запровадження автоматичного обміну інформацією. Це має збільшити надходження в бюджет з доходів як фізосіб, так і підприємств.

Природно, якщо на цьому тлі податки будуть рости, то підприємства будуть не здатні їх осилити. І логічним у цій ситуації є можливість наводити реальні ставки податків до тих результатів, які потрібно зібрати.

Крім цього, не можна забувати, що будь-якому бізнесу треба дати можливості чесно платити податки і при цьому не розорятися. Уряд повинен задуматися про те, щоб впроваджувати зменшення навантаження на оплату праці до 30%.

Відкритим залишається і питання з законом про виведений капітал, який дозволить підприємствам не переплачувати податок на прибуток, а реінвестувати його в нові проекти. Крім допомоги українським підприємствам, це підвищить інвестиційну привабливість країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X