До Європи українськими дорогами

12 вересня 2017, 09:00
Ми постійно говоримо про європейські цінності, але є моменти, коли ми забуваємо про найважливішу з них. Немає нічого дорожчого за людське життя

Дотримання правил і ввічливість у дорожньому русі – це один із показників розвитку воістину європейського суспільства. Українська культура дорожнього руху і управління постійно нехтує саме цією цінністю.

Відео дня

У нашому конкретному випадку, ми просто навіть не будемо говорити про ввічливість. Поговоримо про статистику і цифри, які говорять самі за себе.

У 2016 році в Україні відбулося 25,5 тис. дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло понад 4 тис. осіб. Так, цифри в останні пару років зменшилися, але залишаються неймовірно високими.

ДТП в Україні є найпоширенішою причиною смерті серед молоді 15-24 років. При цьому, понад 43% загиблих були пішоходами або велосипедистами.

За даними Міністерства охорони здоров'я, одна третина ДТП з тяжкими наслідками відбувається через перевищення швидкості, ще третина – через необлаштованість пішохідних переходів, ще 30% – через порушення правил перехрестя, ну, і інші, звичайно ж, – через керування транспортним засобом в нетверезому стані. І це не кажучи про різні комбінації, як, наприклад, перевищення швидкості під час керування в нетверезому стані, ігноруючи перехрестя.

За інформацією worldlifeexpectancy.com, за даними за 2014 рік в Україні на кожні 100 тис. жителів в ДТП гине 10 осіб. Для порівняння, в Естонії цей показник – 5,2, а в найбезпечнішій європейській країні Швеції – 2 особи. Простіше кажучи, у нас на дорогах майже вдвічі більше гине людей, ніж у Євросоюзі.

Крім найважливішого – втрати життів, – за оцінкою Світового банку, збиток для економіки України від ДТП на рік становить $4,5 млрд.

Для України зовсім звичайною є історія, коли у відповідь на те, що ти пристібаєшся, зустрічаєш здивований погляд водія і чуєш: "Ви що мені не довіряєте? Я ж 20 років воджу".

Нічого особистого, але я не довіряю своє життя і життя своєї дитини випадковостям і водіям, які самовпевнено водять машину однією рукою, перевищуючи швидкість удвічі і не відводячи очей з Вайбера.

І це не вигадана історія. І такі ситуації, на жаль, не рідкість. Ну правда, ось у якій ще країні придумують вкладиші для ременів безпеки, у намаганнях обдурити механізм безпеки? "Машина вимагає пристібатися ?! Вони там у Volkswagen нічого не розуміють. От ми, круті винахідники придумали інновацію". Але ця інновація – самообман тих, хто не турбується за збереження свого життя.

Питання, звісно, і в дорогах. За якістю доріг України на 134 місці в світі. І, здавалося б – тим паче, хто ж буде при здоровому глузді перевищувати швидкість на неякісних дорогах?!

Проблема і в якісній і безвиключній роботі поліції і в судах, і в контролі за покаранням за порушення. Питання, звісно, і в законах. Але не закони, не суди і не поліція змінюють менталітет українських водіїв і пішоходів. Це повинні ми зробити самі.

І це саме той випадок, коли "шлях до Європи" можна почати з самих себе. Пристібаючись. Не порушуючи правил руху. І дорікаючи порушників.

Цінуймо своє життя і життя інших на своєму шляху. І тут ми точно можемо змінити щось самі, вберегти життя завдяки самим собі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X