Управління в епоху змін

19 квітня 2019, 10:32

Якщо ви на правильному шляху, але не рухаєтесь, вас рано чи пізно зіб’є вантажівка

З часів Великого вибуху наш світ постійно змінюється. Й останнім часом ці зміни пришвидшуються. Технології впливають на економіку, політику та суспільство. Врешті здається, що навколо безлад. Дехто каже — усе занадто складно, тому я не хочу нічого вирішувати. Але він теж вирішує — нічого не робити. Щоправда, залишатися на тому ж місці — найгірше, що ти можеш вирішити. Адже, поки ти завис, інші — змінються.

Відео дня

Сила — в розумі

Зміни невпинно прискорюються, і це тисне на нас. Наші батьки могли приймати стратегічні рішення на 10-15 років наперед. А ми маємо щось вирішувати кожні три місяці або навіть кожен день. Не дивно, що депресія — хвороба, що розвивається сьогодні найшвидше. Люди не знають, що робити та здаються.

Майбутнє — в інформації. Amazon володіє величезним масивом даних, Google знає про нас усе. Сила тепер не в м'язах, а в мозку. Ви успішні не тому, що працюєте більше, а тому, що робите це з розумом. Але попереду ще важливіші зміни. Штучний інтелект невдовзі буде кращим, ніж наш мозок, і зможе його замінити. Наші діти та онуки будуть значно розумніші за своїх батьків.

Нічого не вирішувати — теж рішення 

Чому людям важко прийняти зміни? Вони мають вирішити, що робити далі. Це пов’язано з невизначеністю та ризиком — і через це ми паралізовані та не знаємо, що робити.

Якщо ви на правильному шляху, але не рухаєтесь, вас рано чи пізно зіб’є вантажівка. Навколишній світ постійно змінюється. І він не зупиниться через те, що ви не можете прийняти рішення. В епоху змін нам доводиться постійно щось вирішувати, хочемо цього чи ні. Проте справжній секрет успіху не в прийнятті рішень, а у їхньому втіленні в життя.

На вас чекає багато помилок. Але кожного разу, коли у вас щось не буде виходити — не зупиняйтесь.

Реалізуйте заплановане

Просто щось вирішити — недостатньо. Краще реалізувати посереднє рішення, ніж мати геніальну ідею й нічого з нею не зробити.

В університетах зазвичай є багато курсів з прийняття рішень, але немає курсів із їхньої реалізації. Краще навчатись у реальному світі. На вас чекає багато помилок. Але кожного разу, коли у вас щось не буде виходити — не зупиняйтесь.

Усе у світі — це система: ви, ваша компанія і ваша країна. Кожна система складається з підсистем. Коли система трансформується, підсистеми змінюються з різною швидкістю. У компанії найшвидше змінюється маркетингова підсистема. Змінити виробництво та фінанси важче. Люди ж змінюються найповільніше.

Не намагайтесь бути ідеальними

Пам’ятайте, бути живим — означає бути недосконалим. Ніщо не досконале — навіть Бог. Він влаштував Великий потоп і після 40 днів сказав: «Я не можу зробити людей праведними», — визнавши, що не має влади над людською природою.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Так що не намагайтесь бути досконалими. Не існує ідеального керівника. Але чи означає це, що всіма підприємствам у світі погано керують?

Вам потрібні інші люди

Чому ви заснували компанію? Бо ви не можете працювати самі. Щоби зробити роботу, вам потрібні інші люди. Один менеджер сказав мені: я люблю свою роботу, але не переношу людей, з якими працюю. Але ким він зібрався керувати?

Якщо ви не хочете працювати з людьми, йдіть працювати на комп'ютері, або робіть щось інше. Менеджмент існує для управління людьми. Для реалізації ваших рішень ви маєте навчити їх співпрацювати.

Вчіться в інших і поважайте їхню думку

Оскільки ви недосконалі, ви не можете знати всього. На щастя, всі люди різні. Ми думаємо по-різному й можемо щось створити, якщо вчимося один в одного.

Ми не повинні думати однаково. Зійтися на тому, що ви не погоджуєтесь один з одним — також нормально. Зрозумівши думку іншого, ви дізнаєтесь про цей світ щось нове.

У мене для вас погані новини. Зарплата не мотивує, а демотивує.

Ми всі в одному човні

Чому ваші працівники будуть втілювати ваші ідеї? У мене для вас погані новини. Зарплата не мотивує, а демотивує. За те, що ви працюєте, слід платити — тож ви її очікуєте.

Як тоді бути з бонусом? Бонус мотивує протягом двох тижнів. Після цього ви до нього звикаєте.

Що ж вас мотивує? Ваш мозок, розв’язання проблемних задач і робота у команді.

Люди, які гребуть, не розхитують човен. Ми всі в одному човні. Ми більше не самотні. Нас об’єднує спільна мета.

Будуйте зв’язки

Яке найголовніше завдання менеджера, лідера, компанії, родини та країни?  Побудувати культуру взаєморозуміння та об’єднати всіх навколо спільної ідеї. Якщо ви необ’єднані, то те, чи розвалиться ваша компанія — питання часу.

Всі проблеми виникають через розпад зв'язків. А максимальна форма об’єднання — це любов, адже вона передбачає мінімальну дистанцію.

Тож, якщо ви хочете бути успішним, я хочу запитати вас дещо важливе: «Скільки любові є у вашому житті?».

Колонка записана на основі лекції доктора Іцхака Калдерона Адізеса під час закритої зустрічі в Бізнес-школі МІМ на честь вручення доктору Адізесу відзнаки «Thinker of the decade» (мислитель десятиріччя).

Записано спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо NV
X