Укрнафті необхідна реструктуризація боргу

20 квітня 2016, 09:05
Могу сразу четко и недвусмысленно заявить, что «Укрнафта» имеет налоговый долг перед государством

Можу відразу чітко і недвозначно заявити, що «Укрнафта» має податковий борг перед державою.

У компанії зараз просто немає ні готівки, ні резервів для виплати цього боргу. Особливо за поточного рівня цін на нафту.

Відео дня

Альтернативи залишається дві: довести до банкрутства компанію або провести реструктуризацію боргу.

Ми не утримуємо погашення боргу спеціально. У нас фізично немає можливості заплатити.

Це така ж правда, як і те, що держава в особі «Нафтогазу» має борг перед «Укрнафтою».

Ми здобули 11 млрд кубометрів газу, який «Нафтогаз» продав і за який нам не заплатили. За цим стоїть довга історія і питання в тому, як багато коштує цей газ. Безумовно, чогось він вартий.

Важливо підкреслити, що оскільки ми частково належимо державі, у нас з державою загальні інтереси. «Укрнафта» є важливою частиною української промисловості. Не найбільшою, але важливою. І як роботодавець, і як платник податків.

А тепер давайте подивимось ось на що. Ну, добре, якщо б не було цієї компанії, яка була б альтернатива? Зупинити нафтовидобуток? Звільнити людей? Розпродати майно по частинах компаніям, наближеним до чиновників?

Саме цю тему я часто обговорюю з урядом. У нас є вибір: або я повинен заплатити всі податки прямо зараз або буде санація і реструктуризація боргу. Якщо заплачу прямо зараз – відбудеться банкрутство компанії.

Буде добре для держави, якщо ми збанкрутуємо? Припустимо, уряд скаже: «добре, нехай компанія збанкрутує». Що це дасть? Це знищить робочі місця, податкові надходження і призведе до зупинки нафтовидобутку.

І ви повинні після цього вирішити, що робити з усім цим. Тому що просто підібрати активи і віддати їх комусь іншому тут не вийде. Швидше за все, держава, в остаточному підсумку розпродасть майно компанії. І це стане великим скандалом і величезною можливістю для корупції. Якщо нам доведеться продавати активи «Укрнафти», то за якою ціною? Кому? Хто підпише такі угоди про продаж?

Я думаю, це може обернутися політичною катастрофою. Альтернатива погана, скажемо прямо.

Я думаю, що «Укрнафта» дійсно недооцінена на даний момент. Впевнений, що у «Укрнафти» величезний потенціал. Якщо розвивати компанію (а саме це я і хочу зробити, тому і приїхав в Україну), вона може коштувати в 5-10 разів більше, ніж зараз. І вона буде давати набагато більше робочих місць і набагато більше податків, і забезпечить енергетичну безпеку за рахунок зростання видобутку нафти і газу.

Отже, ми маємо недооцінену компанію, і я думаю, було б дуже прикро знищити те, що має такий великий потенціал.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Адже зруйнувати набагато простіше, ніж створити щось нове.

Так чому б все-таки не почати реструктуризацію?

Показати ще новини
Радіо НВ
X