Українці вибрали гнучкість

13 листопада 2017, 16:04
Якщо ваша компанія не пропонує гнучких умов роботи, швидше за все, ваш кращий співробітник погодиться перейти до конкурента, у якого менш строго і більш комфортно організована робота в офісі

Сьогодні в світі понад 1,3 млрд. співробітників працюють віддалено. В Україні, за даними біржі фрілансу, зареєстровано близько 200 тис. віддалених працівників. І проаналізувавши статистику сервісу, ми можемо говорити про впевнене зростання фрілансерів, яких ще три роки тому було всього 60 тис. Мало того, в гонитві за комфортними умовами роботи і можливістю працювати віддалено, 46% українців готові відмовитися від пропозиції про роботу, яка не передбачає подібних переваг.

Відео дня

Від приватних підприємців або невеликих компаній до консалтингових фірм або інтернаціональних корпорацій – усі вони прагнуть вигідно використовувати ті переваги гнучких офісних рішень, які є на ринку. І в світі попит на віддалені робочі місця тільки зростає! Тут я маю на увазі не тільки стандартні коворкінги, образ яких відразу виникає в українців. Стартапи або великі компанії шукають вже готову інфраструктуру, яка дозволить сконцентруватися на бізнесі і комфортно виконувати свою роботу. Наприклад, бізнес-вітальня для комфортного прийому клієнтів і окремі кімнати для переговорів та онлайн-конференцій з будь-якою точкою світу.

Працювати вдома – також не варіант

Коли ми в Regus проводили опитування серед представників бізнесу з понад 100 країн, у т.ч. і України, виявилося, що робота вдома знижує рівень концентрації. 66% опитаних українців вважали, що вдома знижується продуктивність. Більше того, подібна діяльність порушує баланс між роботою та особистим життям. Не помічаючи часу, люди можуть занурюватися в свої справи від заходу до світанку. Тому для роботи краще підшукати той самий коворкінг чи скористатися послугами гнучких офісних рішень. Це дозволить зберегти необхідну кордон і баланс між роботою та особистим життям дому.

Люди все більше цінують послуги, які надають можливість зосередитися на роботі, не відволікаючись на другорядні речі. Я знаю це безпосередньо від спілкування з клієнтами. Це доводять і дані міжнародного кадрового агентства hh.ua: 97% опитаних важливо мати комфортне робоче місце, щоб якісно виконувати завдання.

Тенденція переходу на гнучкий графік особливо гостро відчувається в столиці

Велика частина бізнес-центрів, офісів компаній і коворкінгів розташовані на правому березі Дніпра, в діловому районі Києва. При цьому 40% населення Києва проживає на лівому березі і щодня витрачають багато часу, щоб дістатися на роботу. Людям складно займатися особистими справами або вирішувати робочі моменти в транспорті. Кожен третій українець вважає час у дорозі на роботу – марним. В цьому році ми задумалися над тим, щоб відкрити бізнес-центр саме на лівому березі. Подібні рішення можуть допомогти в ліквідації дисбалансу в місті, а для компанії – стати ключовою перевагою як роботодавця перед конкурентами.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Незабаром попереду опиняться ті фірми, які зможуть надати зручні рішення для організації комфортного робочого процесу і гнучких умов роботи. Нове покоління мілленіалів, яке вже виходять на роботу, цінує свободу. І якщо компанія зможе надати таку свободу завдяки гнучким рішенням, це тільки дасть імпульсу до розвитку таких співробітників. Деякі фірми дозволяють і навіть вводять у себе правило один день у тижні працювати віддалено. Можна назвати цей підхід новою формою лояльності. Адже це інвестиція в майбутнє, яка дозволить знизити рівень стресу співробітника і знайти баланс між роботою та особистим життям. А щасливі працівники до конкурентів не йдуть!

Показати ще новини
Радіо NV
X