Україна вперше заплатить за Євробачення

16 травня 2017, 17:21
Пам’ятаєте, як раніше, до появи цифрових фотоапаратів, ми проявляли плівку

Потрібно було проробити цілу процедуру: у темному приміщенні спроектувати негатив на фотопапір, зробити витримку, покласти у спеціальну ванночку з проявником, почекати, поки з’явиться зображення (головне не перетримати, бо буде чорна пляма), після цього — промити та зафіксувати в розчині, щоб закріпити зображення. Потім на мотузок з прищепками — просушити. У мене враження, що зараз ми робимо такий самий процес з Україною на світовій мапі роялті: ми її проявляємо.

Відео дня

Українське агентство з авторських та суміжних прав має хороші новини: національний мовник (UA: Перший) ­- він же організатор Євробачення 2017 - цього разу виплатив авторам роялті за виконання та трансляцію їхніх творів на цьому пісенному конкурсі в Україні. Вперше цей конкурс ми проводили у нашій державі у 2005-му. Ми тоді раділи, що стамбульська перемога Руслани дала нам можливість показати іноземцям, що Україна — це не тільки Чорнобиль. Але у питаннях роялті ми провалились.

Національний мовник, який організовував та транслював подію, не заплатив ні копійки іноземним правовласникам за те, що їх пісні були виконані під час концерту та прозвучали в ефірі. УААСП докладав зусиль, щоб проліцензувати цей концерт, але безрезультатно. Не подіяли навіть звернення міжнародних партнерів, які просили українську сторону забезпечити дотримання норм авторського права. Ніхто з іноземних учасників не отримав авторської винагороди.

Це був великий сором міжнародного рівня. Організатори відмовились платити, партнери не могли зрозуміти, як таке взагалі можливо у цивілізованому світі, автори вочевидь махнули рукою. Цікавий підхід до формування іміджу України на міжнародному рівні, чи не так?

Цього року іноземні та українські автори, пісні яких прозвучали під час Євробачення, вперше отримають плату за те, що їх твори виконувались на концерті та транслювались в українському ефірі. Те, що нам вдалось цього досягнути — велика перемога команди УААСП. Перший Національний за всю історію незалежності ніколи не платив за трансляцію Євробачення у своєму ефірі. Ми провели багато ділових зустрічей та переговорів із керівництвом Першого Національного (UA: Перший) і зрештою маємо результат — підписання договору про виплату роялті.

Попри те, що Агентство поки є державною організацією, ми вже запроваджуємо ті стандарти, які застосовують у всьому світі. Нас встигли привітати іноземні партнери — такі кроки викликають оптимізм як у нас, так і у них. Ми виходимо зі статусу terra incognita на планетарній мапі авторської винагороди і починаємо проявляти обличчя України, яким воно має бути. Зі справжніми європейськими цінностями та повагою до норм авторського права.

Показати ще новини
Радіо NV
X