Україна – Польща – Катар: що нас об'єднає

14 вересня 2017, 10:00
Ми привезли додому "сувенір" із Польщі – домовленість про співпрацю із Катаром, який здатен побудувати в Україні LNG термінал

11 вересня у місті Гданськ (Польща) Україна взяла участь у 19-й Міжнародній виставці та конференція BALTEXPO. Це один із найпрестижніших заходів з морської тематики, який проводять із 1982 року.

Відео дня

Перше, що хочу сказати про BALTEXPO – було дуже цікаво. І плідно. Я особисто дуже задоволений результатами наших переговорів з Міністром і заступником Міністра морської галузі Польщі.

Але спочатку розповім вам декілька цікавих моментів, які виділив особисто для себе.

Факт перший. Ви знали, що порт Гданськ приносить державі €6 млрд щороку? Він працює за концепцією лендлорду, тобто там немає ніяких концесійних проектів, вони збирають плату з портових операторів. Це 6 млрд євро, які, крім портових зборів, включають і загальні податки – ПДВ, податок на прибуток і т.д. – вони віддають у державний бюджет.

Факт номер два. Зарплата менеджменту порту Гданськ – не вища €8 тис. Не вища! Це дуже цікаве співвідношення, враховуючи, що в Адміністрації морських портів (АМПУ) зарплата керівництва складає близько €20 тис. Поляки були, м’яко кажучи, вкрай здивовані, коли почули такі цифри від нас.

Тепер про те, чого досягли та про що домовились. Із цієї поїздки ми привезли дві важливі речі – домовленості про співробітництво з Польщею та окремо про співпрацю з Катаром.

Що стосується Польщі. Щороку з державного бюджету цієї країни виділяється €2 млрд на розвиток портів. Порт Гданськ вже розробив інвестиційний проект, який мають намір запустити разом з Катаром. Вони планують насипати і намивати причали у морі.

Я не міг не скористатися можливістю і запросив польських партнерів інвестувати у розвиток нашої інфраструктури. Поляки, які, у свою чергу, зацікавлені у тому, щоб наші вантажі йшли не тільки на Клайпеду, але і до Гданська, готові вже до кінця вересня підписати з нами меморандум про співробітництво між портами Гданськ та Одеса. Це дозволить скоординувати двостороннє співробітництво між країнами. Також польська сторона поділиться технологіями та досвідом модернізації морських портів. І це дуже круто.

Другий "сувенір", привезений із Польщі, – це домовленість про співпрацю із Катаром. Міністр транспорту цієї азіатською країною представив відкриття нового порту Хамад, і було б дивно, якби переді мною не відкрилася картина з перспективами нашої двосторонньої співпраці. Та й як її можна ігнорувати, коли Катару також цікава Україна?! Переважно, у контексті поставок зрідженого газу та будівництва LNG терміналу. А у нас навіть є проект.

Тож я запросив керівництво катарського порту в Україну. Вони обіцяють вже протягом місяця завітати до нас. Для республіки Катар абсолютно по силах взяти на себе і будівництво, і поставку газу. Ми вже попередньо обговорили деякі деталі з представниками керівництва катарського порту і чекаємо на їх візит.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

В цілому, це був один із тих форумів, де плани та обговорення переходять у дії. Поляки дали нам майданчик для спілкування з дуже серйозними інвесторами. І у глобальній перспективі я бачу довгострокове співробітництво з портом Гданськ і спільні інвестиційні проекти.

У жовтні у Києві буде проходити форум Дні польського бізнесу в Україні. Ми зробимо усе, щоб цей форум був розширений до двох днів: один день пройде у Києві, другий – в Одесі. Усе для того, щоб поляки змогли побачити ще більші інвестиційні можливості наших портів.

Показати ще новини
Радіо NV
X