У березні гривня буде зміцнюватися

5 березня 2018, 09:00

У зв'язку із завершенням опалювального сезону і зниженням критичного імпорту в березні очікується стабілізація валютного ринку і зміцнення гривні. Курс гривні може коливатися в діапазоні 26-27,5 грн за долар.

Грошово-кредитна політика НБУ та підвищення облікової ставки до 17% будуть стримувати вільну гривневу ліквідність на ринку і підтримувати гривню. Активність нерезидентів по операціях Carry Trade, яка "підірвала" пропозицію валюти після підвищення ставки у лютому, в березні може поновитися. Позитивним фактором буде виступати приплив валюти під участь в приватизації, а також перемога Нафтогаз в Стокгольмському арбітражному суді, по якій Газпром зобов'язаний виплатити Україні $2,56 млрд. Надходження цих коштів може зняти необхідність кредиту МВФ.

Відео дня

Попит на іноземну валюту на початку місяця підвищиться з боку інвесторів-нерезидентів під виведення прибутку з країни. У другій половині березня активність експортерів - продавців валюти - збільшиться через необхідність здійснення квартальних податкових виплат.

У цей період аграрії активно готуються до посівної кампанії, під яку в країну заводиться валюта. Залежно від погодних умов, фактор знайде своє відображення і в другій половині місяця.

Стримувати зміцнення гривні буде зростання долара США проти світових валют. Якщо позиція ФРС щодо подальшого підвищення облікової ставки виявиться більш жорсткою або підвищення перевищить 0,25 пунктів, американський долар продовжить зміцнюватися, що чинитиме тиск на гривню. Середній курс продажу готівкового євро в Україні в березні може коливатися в діапазоні 32,0-34,5 грн за євро.

Індекс долара США (долар проти кошика світових валют) в лютому зміцнився на 1,6%. Підтримку американській валюті надали очікування жорсткості грошово-кредитної політики ФРС на тлі зростання інфляції в США і бюджетного дефіциту.

Курс продажу безготівкового долара США в Україні в лютому знизився на 3,8% до 26,82 грн, готівкового - на 3,6% до 27,00 грн. Гривня зміцнилася на тлі припливу іноземної валюти з боку іноземних інвесторів за операціями Carry Trade.

Показати ще новини
Радіо NV
X