Цим зубрам не подобаються реформи

21 лютого 2018, 20:01

Кубів пропонує передати низку функцій НБУ з монетарної політики Раді з фінстабільності. І ще просить ключ від квартири, де гроші лежать.

Загалом, їм би день протриматися, їм би ніч простояти, їм би до виборів дотягнути...

Комсомольці ніколи не старіють. І завжди вмикають кмітливість, коли треба. А треба зазвичай, коли грошей хочеться. Комсомольці, вони такі, люблять гроші. І ось найвідоміший комсомолець в Україні, пан міністр, який не старіє душею, пропонує передати низку функцій НБУ з монетарної політики більш поступливим людям. І ці, звісно ж, зовсім не претендують на незалежність Національного Банку, основу основ, наріжний камінь реформ і програми МВФ. Ні-ні, жодних претензій, ніхто на незалежність Нацбанку не впливає, але функції у нього забере.

Відео дня

Важко уявити, як бачить це все мозок міністра економіки. Але абсолютно зрозуміло, навіщо це йому. І уряду в цілому. Нацбанк не дає хлопцям дихати. Бореться з інфляцією, яку провокують популістичні рішення уряду. А в уряду на носі вибори. І треба заслужити любов електорату. Адже не станеш заради цього проводити реформу корпоративного управління, робити приватизацію, вводити ринок землі та просувати антикорупційний суд. Це не в українських традиціях. Зате комсомольці знають простий шлях до серця електорату – надрукувати гроші та роздати. Завжди прокатувало. І зараз має прокатити.

І на заваді цьому стоїть тільки Нацбанк. З його монетарною політикою. Тьху ти, слово незрозуміле. І людям, і міністрам. Жити не дає. Ні, щоб роздати дешеві кредити своїм хлопцям, запустити, так би мовити, зростання економіки. Адже раніше так працювало. І не біда, що на державні банки довелося витратити $10 млрд грошей платників податків. Це ж потім. А спочатку потрібні хлопці отримують гроші. І все працює. І завжди Нацбанк міг завалити економіку грошима, допомогти уряду в складні моменти. Рефінансування роздати. Загалом, є механізми. А те, що потім настає девальвація та різка інфляція, так це ж потім, люди ж не бачать зв'язку. І винен буде хтось інший.

Відкати в реформах бувають різними. Але кожного разу на чолі цих реформ стають заслужені діячі політичних мистецтв України. Комсомольці та справжні комуністи. Якщо треба, то під цим рішенням, спрямоване на підтримку вітчизняної економіки, вітчизняного виробника і, трошхи, вітчизняного політикуму, легко підпишуться українські зубри. Цим зубрам дуже не подобаються реформи. Традиції ламають. І от проти ProZorro готовий виступити зведений загін під керівництвом Кінаха та його молодого учня Галасюка, зараз у протиборстві з НБУ міністрів легко підтримають Стельмах, проти реформи газового ринку скаже своє вагоме слово Юлія Володимирівна і Бойко, боротися зі "зубожінням" активно допомагатиме цілий вагон новоявлених соціалістів на чолі з Добкіним, Капліним та Ківою (соціалізм по-українськи – останній притулок клоунів). Ще кілька аксакалів української політики ніколи не дозволять торгувати святою українською землею. Заслужені люди. Досвідчені. Знають, як працює система.

Усіх би цих аксакалів, які привели Україну до звання найбільш корумпованої та найбіднішої країни Європи давно вже час посадити на баржу і відправити вниз по Дніпру. Але вони лізуть і лізуть. Лізуть і лізуть. І кожного разу пропонують скасувати зміни. Тому що з ними дуже складно. З ними думати треба. Адже раніше було просто, надрукував гроші вперед. А тепер Нацбанк жити не дає, мудрує. І комсомольцям важко жити в такій атмосфері. Коли треба думати. І краще забрати повноваження назад і не ускладнювати. Надрукувати копійчину і дожити до виборів. А там хоч трава не рости. До того ж, МВФ заважає жити, а тут хоч він і буде проти, дуже сильно проти, але він і так наполягає на неможливому для України, тож нехай вже мовчить. А потім, після виборів, нова програма....

А, здавалося б, йдеться лише про незрозумілі слова і якусь нудну монетерану політику.

Текст колонки узятий у Facebook з дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X