Тремти, Волл-Стріт, наші йдуть

22 червня 2018, 11:23

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Поза всякими сумнівами найважливішою подією на глобальних фінансових ринках стало вчорашнє ухвалення українським парламентом Зкону Про валюту і валютні операції. Варто було акулам, вовкам і пантерам Волл-Стріт уявити, що тисячі українських інвесторів, великих і маленьких, виймають свої гроші з-під запорошених матраців і починають агресивно скуповувати акції, облігації та ETFи, як досвідчені біржові гравці панічно втекли, змусивши індекси рухатися на південь: S&P 500 (-0.63%); Dow Jones (-0.80%) і Nasdaq (-0.88%).

Відео дня

Звичайно ж, це все фантазія, і однією з основних причин падіння ринків є розв'язана Трампом торгова війна. Продовжують страждати Caterpillar (-2.52%) і Boeing (-1.47%), до яких приєдналися General Motors (-1.98%), Ford (-1.35%) і Fiat Chrysler (-5.89%), після того, як Daimler (-4.70 %) знизив прогноз прибутку за квартал, звинувачуючи в усьому тарифи. Ще невідомо чи зможе президент США проявити себе, як майстерний парламентер, поставивши торгових партнерів на коліна, але от любові з боку інвесторів він точно своїми діями не знайде. Більш того, вся ця торгова історія, якщо піде розкручуватися далі, має відмінний шанс стати каталізатором для зміни тренда на ринку акцій.

Ще однією важливою причиною, що справила негативний вплив на ринки вчора, стало рішення Верховного суду США, яке зобов'язує е-роздрібні компанії стягувати податок на продаж навіть в штатах, де у них немає абсолютно ніякої фізичної присутності. До цього податком обкладалися продажі тільки в тих штатах, де у компаній були хоч якісь матеріальні активи: магазини, склади або офіси. В результаті, в "червоній зоні" опинилися Amazon (-1.13%), Etsy (-1.38%), Ebay (-3.18%) і інші.

Крім цього, важливим фактором, що вплинув на ринки, стало дводенне засідання OPEC, що почалося вчора у Відні. Енергетичний сектор S&P 500 втратив (-1.93%), після того, як почала падати ціна на нафту.

І з 11 секторів S&P 500 лише три закінчили день підвищенням. У першій трійці були класичні "захисні" сектори: нерухомість ( + 0.62% ), комунальні підприємства (+ 0.33%) і споживчі товари першої необхідності ( + 0.07% ). Найбільше втрачали "циклічні": енергетика (-1.93%) і сировинні компанії (-0.99%). Все, як за підручником, в очікуванні кризи.

У спробі знайти тиху гавань інвестори активніше купували держоблігації. Як наслідок, прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 4 бп, до 2.90%, а дворічних на 1 бп, до 2.55%., звужуючи спред до 35 бп і вирівнюючи криву прибутковості.

Липневі ф'ючерси на WTI, після різкого падіння на початку дня, закінчили день лише на (-0.30%) нижче, на рівні $65.54 за барель.

Після того, як фактичне значення Philly Fed Index, індикатора стану промисловості в Philadelphia Federal Reserve district, виявилося нижче прогнозованого, 19.9 vs 28.0, US dollar index, що відображає вартість долара відносно шести головних світових валют, знизився на 0.25%, до 94.54. Курс EUR до USD трохи виріс, до 1.164

На зниження вартості долара невеликим зростанням відреагувала і ціна на золото $1,271.5 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Найголовнішою подією дня стане рішення OPEC.

На думку аналітиків Bank of America Merrill Lynch, під час дводенного засідання OPEC у Відні буде прийнято рішення про невелике підвищення рівнів видобутку нафти. Що трапиться насправді і як відреагують ринки побачимо вже сьогодні.

З макроекономічних даних сьогодні очікуємо значення PMI (Price Manufacturing Index). За прогнозами аналітиків червневий PMI, випереджаючий індикатор, який вказує на обсяги виробництва в приватному секторі, складе 56.3 (товари - 56.5, послуги - 56.2), що свідчить про зростання виробництва і хорошому стані економіки.

Сподіваємося на гарне закінчення тижня і хороших всім вихідних!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X