Трамп проти Кім Чен Ина і розгром крипти

11 червня 2018, 12:17

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Гарна кінцівка тижня. Навіть незважаючи на те, що президент США розкритикував підходи Франції та Канади в зовнішній торгівлі, перед зустріччю G7, всі індекси закінчили п'ятницю невеликим підвищенням і, в цілому, весь тиждень став одним з найкращих за останні місяці: S&Р 500 (+ 1.6%); Dow Jones (+ 2.8%) і Nasdaq (+ 1.2%).

Відео дня

Роль першої скрипки минулого тижня грав сектор споживчих товарів, що отримав імпульс від хороших квартальних результатів, оголошених роздрібними компаніями. Серед відстаючих - енергетика, як наслідок зниження ціни на нафту.

Прибутковість 10-річних US Treasuries упала в п'ятницю на 3 бп до 2.94%, а дворічних на 1бп, до 2.51%, звузивши спред до 43 бп.

Ф'ючерси на WTI знизилися на (-0.31%), досягнувши $65.74 за барель.

Ціна на Золото практично не змінилася: $1,301.3 за унцію.

Щоб картинка була повною, необхідно сказати про розгром на ринку криптовалюти, в неділю: Bitcoin (-10.0%), Ether (-12.2%), Ripple (-12.5%), Bitcoin Cash (-14.1%), EOS (-22.5%) і Litecoin (-9.6%).

Чого чекати на цьому тижні

Звичайно ж, інвестори повинні переварити результати зустрічі G7 в Квебеку: заклик Трампа повернути Росію в "сімку" і небажання Президента США підтримати комюніке G7, що закликає до боротьби з протекціонізмом і зниження тарифів у зовнішній торгівлі. Як завжди, свою позицію Трамп висловив в твіті: "з огляду на те, що Канада обкладає наших фермерів, робітників і компанії масивними тарифами, я проінструктував американських представників не підтримувати комюніке, в світлі того, що ми вивчаємо тарифи на автомобілі, що заполонили американський ринок". Тож, миру і благоденства в питаннях зовнішньої торгівлі поки що не передбачається.

Засідання ФРС заплановано на вівторок і середу. З огляду на "миролюбні" заяви Голови ФРС Джерома Пауелла, зроблених в останні тижні, ніяких сюрпризів не передбачається, і ставка буде піднята на 0.25%, другий раз в цьому році. Навряд чи, саме підвищення викличе якусь реакцію ринку, інвестори його давно очікували і заклали в поточні ціни. Більший інтерес викликає, так званий "dot plot", графік, що відображає прогнози майбутніх процентних ставок. Прогноз складається членами комітету ФРС (Federal Open Market Committee (FOMC), що приймає рішення про підвищення ставки. Ну і, звичайно ж, прес-конференція Голови ФРС, по закінченні засідання. Графік та прес-конференція - це можливість для інвесторів отримати додаткову інформацію про те, скільки, все-таки, підвищень ставки буде в цьому році.

Засідання Eвропейского Центрального Банку (ЄЦБ), в четвер, повинно пролити світло на подальшу політику щодо програми викупу облігацій. За очікуваннями аналітиків, на засіданні йтиметься про її поступове згортання. Також, важливим для інвесторів може стати обговорення ситуації в Італії. Хоча, останні заяви італійського прем'єра про те, що планів щодо виходу з єврозони немає, заспокоїли ситуацію. Ну і, звичайно ж, прогноз розвитку економічної ситуації в Європі від Президента ЄЦБ Маріо Драгі, в світлі далеко не блискучих показників європейської економіки в першому кварталі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Ну і вишенькою на торті стане, звичайно ж, історична зустріч Трампа і Кім Чен Ина, в Сінгапурі. На думку багатьох інвесторів, будь-який позитив у переговорах може стати відмінним каталізатором для ще одного ралі на ринку акцій.

Тож, незважаючи на початок літа, тиждень сповнений подіями і залишається сподіватися, що результати нас порадують.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X