Трамп і італійці наносять удар

30 травня 2018, 10:53

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Трамп знову висловився про торгівлю з Китаєм. Як вірно помітив один з американських журналістів, "... краще б Трамп після підписання нової податкової реформи взагалі не торкався до економічних питань". Наскільки позитивно позначилося на ринку акцій зниження податків, настільки сильно по ньому б'є бажання президента США продемонструвати "сильну руку" в торгових відносинах з Китаєм. Уже вкотре слід уряду домовитися про якісь конструктивні кроки з Піднебесною, як Трамп моментально руйнує крихку будову цих угод новою "рішучою" заявою. Ось і вчора Трамп оголосив про намір ввести 25% тариф на китайський технологічний імпорт, на загальну суму в $50 мільярдів. В результаті, всі основні індекси опинилися "в червоному": S&P 500 (-1.16%); Dow Jones (-1.58%) і Nasdaq (-0.50%).

Відео дня

Заради справедливості потрібно сказати, що Трампу допомогли італійці, в черговий раз привівши свою країну в політичний хаос, не зумівши створити коаліційний уряд, після виборів у березні. Складна політична ситуація, через перспективу нових виборів і зростання популярності політичних партій, які закликають до виходу третьої за величиною економіки Європи з єврозони, безумовно, збільшує геополітичні ризики і додає нервозності інвесторам.

Втеча в облігації. На тлі таких новин прибутковість державного боргу "винуватців торжества", італійців, природно, підвищилася аж на цілих 43 базових пункти, до 3.10%, змушуючи інвесторів "ховатися" в більш надійних облігаціях США і Німеччини.

Інвестори в акції, які ще в понеділок раділи травневим досягненням, теж швидко перекинулися з ринку акцій в менш ризикові облігації. В результаті, прибутковість 10-річних US Treasuries за один день знизилася аж на 16 бп до 2.77%, а дворічних на 10 бп, до 2.36%. Така ж картина була в Європі, де інвестори скуповували німецький борг і прибутковість за 10-річним German bunds знизилася на 8 бп, до 0.25%, один з найнижчих рівнів протягом року.

Ситуація в Італії також чинила тиск на євро, яке зазнало втрат 0.8% щодо долара і зараз торгується на рівні 1.15.

У свою чергу сильний долар не міг не позначитися на цінах на сировину.

Ф'ючерси на WTI знизилися в ціні на (-1.7%), до $66.73 барель, золото торгується на рівні $1,297.9 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в середу

Що підготують нам політики залишається тільки гадати, але, безумовно, можливий розвиток ситуації в американо-китайської торгівлі та італійській політиці вплинуть на настрої інвесторів.

Що ж стосується економічних новин, то в центрі уваги оновлена ​​оцінка ВВП в першому кварталі, який, як очікується, виросте на 2.3%, в річному вимірі. Важливою інформацією також будуть дані ADP про робочі місця в приватному секторі економіки. І, врешті-решт, сьогодні після обіду ФРС опублікує свою "Бежеву книгу", з колекцією думок про стан економіки і фінансової системи в США, яка є одним з важливих інструментів формування порядку денного наступного засідання ФРС, в червні.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X