Торг із державою доречний

18 вересня 2017, 16:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
За різними оцінками, в Україні підприємництвом займаються від 0,4 до 1% населення

Наша величезна країна поки що не надто симпатизує духу авантюризму і не схильна до ризику. Адже підприємництво – це саме про готовність щось змінювати, переборовши цілком природний для людини страх поразки.

Відео дня

Українців можна зрозуміти. Те, що відбувається з бізнесом у нашій молодій демократії виглядає, як захопливий голлівудський бойовик. А ті, хто зважився і продовжує щоранку зсувати з місця свою персональну скелю – цілком-таки, воїни із залізними нервами і куленепробивною упевненістю у власних силах. Такий вигляд вони мають зі сторони. І це багато в чому правда.

Для підтримки таких "воїнів" свого часу ми створили ProZorro. У нас вийшло. Всього за два роки електронні закупівлі стали стандартом успішної роботи реформи. Бренд ProZorro стає відомим в усьому світі. І ми зважилися на неймовірне. Слідом за прозорими держзакупівлями ми взялися за держпродажі. Так у вересні з'явився пілот проекту ProZorro.Продажі.

Люди зрозуміли нас не одразу. Пішли питання, на кшталт "а можна так, щоб торгувати, але без конкурентів", "а як зробити так, щоб перемогли точно ми", "в якому сенсі ніяк, це тендер – чи ні". Корупційний бар'єр у головах, який сформувався за довгі роки сумного досвіду, міцніший за будь-яку бюрократичну машину.

Але факт у тому, що торгувати з державою чесно цілком можливо. І навіть зовсім не страшно. Наша система не передбачила опції "домовитися" – неможливо непомітно внести які-небудь зміни до центральної бази даних або модуль аналітики.

За час свого існування, за підсумками тестового року роботи з Фондом гарантування вкладів, система ProZorro.Продажі показала результат у 2,7 млрд грн. Це неймовірний результат, про який можна було б кричати на кожному розі. Але "перемога" не в моді у нашому суспільстві, та й тема дуже вузька і специфічна.

Тим часом, у боротьбу на нашому боці вступив Кабмін. Минулого тижня затвердили запуск "пілоту" з продажу майна державних і комунальних підприємств. Лоти і учасники торгів будуть додаватися. Упевнений, на цьому шляху нас чекає багато приємних сюрпризів.

Сьогодні ніхто не знає точно, скільки саме майна перебуває в управлінні держкомпаній. Його ніхто ретельно не рахував. А ми можемо бачити такі об'єкти, отримувати про них інформацію і, у підсумку, купити чи взяти в оренду за справедливою ціною.

Отже, завдяки існуванню ProZorro.Продажі понівечений боротьбою підприємець раптом виявить, що він абсолютно спокійно і чесно може купити чи взяти в оренду держпідприємство. За ринковою ціною! Бо система аукціону дозволяє отримати саме ту ціну, яку ринок готовий заплатити за кожен конкретний актив.

Підприємці не вірять такому щастю, але якщо починають цікавитися, то з'ясовують, що ми вже відкрили ринок продажу активів неплатоспроможних банків. Запустили ринок продажу непрофільних активів – металобрухту, переробленого масла, обладнання, бувалого в ужитку.

А тепер ми ще й продаємо активи державних і комунальних підприємств. До системи постійно підключаються нові держкомпанії та органи місцевої влади по всій країні. По суті, це – потенційні партнери для підприємців, які готові торгувати відкрито і чесно. І перший, хто зрозуміє це, отримає і перевагу, і можливість для зростання свого бізнесу. Головне – не боятися.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X