Топ-тенденції та тренди IFA 2017

25 вересня 2017, 18:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Про технології, які будуть активно розвиватися в найближчому майбутньому можна міркувати годинами. Але деякі з них лише залишаться фантазіями, а тенденції до розвитку інших помітні вже сьогодні

З 1 по 6 вересня в Берліні пройшла найбільша міжнародна виставка електроніки IFA 2017. Традиційно IFA – ключове місце зустрічі виробників, продавців, покупців і експертів. Щорічно тут представляють нові продукти та інновації в світі споживчих технологій. Цього року вона вразила масштабом: більше 1,8 тис. експонентів на площі в 159 тис. м кв.

Відео дня

Під час виставки я обійшов більшість стендів, що дало мені можливість скласти уявлення про поточні технологічні тенденції. Їх багато, але варто виділити три, які, можна сказати, лежать на поверхні.

1 Помічники на базі штучного інтелекту

Amazon, Google і Microsoft багато років тому почали розробку і ліцензування потужних систем голосової допомоги для своїх товарів. Але в останні місяці активно інтегрують їх у партнерські пристрої. На стендах можна було побачити, як смартфони, ноутбуки, колонки, телевізори та інші гаджети підкоряються Amazon Alexa, Google Assistant і Microsoft Cortana.

Так, за час виставки я нарахував понад 30 нових продуктів, у які інтегрована Alexa, включаючи газонокосарку, піаніно і навіть розумне простирадло. У Google на IFA 2017 не було власного стенду, але згадки про партнерство з цим цифровим гігантом звучали на багатьох презентаціях і виставкових майданчиках.

Мабуть, тільки Apple як і раніше стоїть осторонь, адже Siri лишається доступною тільки на пристроях з яблучним логотипом. У зв'язку з цим, буде цікаво спостерігати, чи зможуть у майбутньому співіснувати голосові асистенти різних компанії. Чи все-таки одна з технологій стане домінувати.

2 Віртуальна і доповнена реальність

VR і AR все щільніше впроваджують у повсякденне життя людини. У більшості випадків – це ігри та розваги, але вже існують і освітні програми. У найближчі роки для нас стане звичним бачити на вулиці людей, які грають, наприклад, у Pokemon GO не зі смартфонами, а в окулярах або шоломах доповненої реальності.

Не можна сказати, що на IFA 2017 були представлений якісь наднові технології в цій категорії. Але майже всі великі виробники комп'ютерної техніки показали свої новинки з більш широким функціоналом і вдосконаленим софтом. Це демонструє, що VR і AR є важливими напрямками в галузі.

3 Розумний будинок і офіс

Окремі поліпшення для дому та офісу, системи охорони, освітлення, управління опаленням і т.п. компанії перетворюють на сумісні системи. Як наслідок, з'являються окремі інтегратори, що збирають з розрізнених компонентів готові рішення у вигляді smart office або smart home.

Навіть смартфони вже навчилися підтримувати до 4 приймачів Bluetooth-сигналу одночасно. А побутову техніку виробники стрімко роботизують і презентують як частину розумного будинку. Наприклад, у вигляді прототипу представлений холодильник, який сам може доставити їжу по квартирі.

Простежується тренд інтеграції камери і помічника на базі штучного інтелекту в звичні пристрої побутової техніки. Один із концептів, трансформує пилосос в пристрій безпеки. Завдяки вбудованій камері, він не тільки чистить будинок, але і транслює онлайн-відео того, що відбувається, на будь-який гаджет власника.

Створили і розумний пристрій з камерою, який грає з кішкою або собакою під час відсутності господаря. У ньому навіть передбачили маленький відсік для корму, який можна відкрити за допомогою спеціального додатку в смартфоні і погодувати тварину, не перебуваючи вдома.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X