ТОП-5 помилок при пошуку роботи

30 листопада 2017, 11:09
Фахівець – відмінний, рекомендації – хороші, досвід роботи – гідний, а нову роботу знайти не вдається вже який місяць

У чому полягають основні помилки, що найчастіше допускаються при пошуку роботи:

  • Обмежене коло пошуків. В основному пошукачі покладаються на "сарафанне радіо", своїх друзів і знайомих. Деякі розміщують резюме на спеціалізованих сайтах або самі проглядають вакансії. Ще рідше – вдаються до допомоги рекрутингових агентств. Але це саме той випадок, коли всі засоби хороші. Поставтеся до пошуку роботи, як до роботи. Займайтеся цим системно і по кілька годин на день, ведіть облік контактів. Самі телефонуйте менеджерам з персоналу компаній, що вас зацікавили. Це не нав'язливість, а проактивна позиція та аналіз ринку.

  • Непривабливе резюме. Зараз у вільному доступі є маса шаблонів резюме і рекомендацій щодо їх складання. Приділіть цьому час. Виберіть найкращий зразок, виділіть ключові слова. А краще напишіть дві-три різних заготовки CV – на різні вакансії. Періодично оновлюйте свою "візитну картку". Чого в жодному разі не можна робити у резюме – це обманювати і приписувати собі зайві навички та вміння, цей факт все одно розкриється, а ви безповоротно зіпсуєте свій імідж.
  • Пасивність. Розіслали резюме, отримали відповідь з двох-трьох місць, сходили на одну співбесіду, де почули стандартне "ми вам зателефонуємо", і... завмерли в очікуванні. Не соромтеся, періодично нагадуйте про себе, пишіть, телефонуйте. Якщо ви вже дійшли до співбесіди, після її закінчення поцікавтеся – коли можна розраховувати на відповідь?

  • Несерйозне ставлення до співбесіди. Розмова з потенційним керівником або начальником кадрового відділу чи HR-ом не гарантує прийом на роботу, але гарне враження істотно підвищує шанси отримати місце. На що звернути увагу:
  1. Неприпустимість запізнень. Цінуйте свій час і час роботодавця, адже закономірно може виникнути запитання: якщо спізнюєтеся на співбесіду – чи зможете вчасно приходити на роботу?

  2. Зовнішній вигляд. Не варто говорити, що спортивні штани, в'єтнамки, відверте декольте і рвані джинси будуть не доречними. Суворий офісний дрес-код демонструвати не треба, а от стриманий діловий стиль цілком підійде.

  3. Грамотна мова. Вміння висловлювати свої думки не завадить нікому. Постарайтеся виключити з мови слова-паразити, грубі та сленгові вислови. Претендентам на керівні посади важливо не сипати надмірно термінами, особливо не вміючи толком пояснити їх значення.

  4. Зневажливе ставлення до тестів і опитувальників. Якщо ви дійсно скептично ставитеся до цих "психологічних іграшок", прийміть усе як гру і чесно відповідайте. Відмова може викреслити вашу кандидатуру зі списку кандидатів на посаду.

  5. Несерйозне ставлення до HR-менеджера. Так, це не директор компанії і навіть не керівник вашого потенційного відділу, але ця людина – важливий посередник між пошукачем і управлінцем. Не вдасться продемонструвати свій професіоналізм йому – до керівництва взагалі не дійдете.
  • Невміння гідно себе оцінити. Тут є дві крайності: претендент на місце або дуже вже скромний і називає зарплату у два рази нижче ринкової, або необґрунтовано амбітний, претендує на шестизначну цифру, толком не вміючи пояснити, за що йому платити таку суму. І в тому, і в іншому випадку це говорить про невміння оцінити себе на ринку праці.

Пам'ятайте, що роботодавцям потрібні енергійні та активні кандидати, які не бояться відповідальності, цінують свій та чужий час і готові працювати на результат. Такі пошукачі швидко переходять у категорію співробітників.

Відео дня

Показати ще новини
Радіо НВ
X