Тонкощі комерційних закупівель

14 листопада 2017, 17:00
Компанії, котрі регулярно проводять закупівлі, можуть самі поділитися досвідом і порадами, як організувати цей процес

Однак будь-якому керівнику або менеджеру відділу закупівель варто озиратися навколо і стежити за трендами ринку. Деякі знання можуть хороший процес перетворити на ідеальний.

Відео дня

Закупівлі – в руки професіоналів

Олівці або цілі будівлі, два стільці або меблі для ста робочих місць – не важливо, які масштаби закупівель вашої компанії. Вони повинні бути сплановані, структуровані і максимально оптимізовані. Звичайно, у великих компаній є цілі відділи закупівель і на їх плечі лягає вся відповідальність. Однак навіть невеликим фірмам варто призначити людину, яка буде займатися закупівлями ефективно і на професійному рівні.

Ваші партнери – ваша репутація

У бізнесі важливу роль відіграє репутація. В одних ситуаціях вона формує обличчя бренду для споживачів. В інших – стає вирішальною в прийнятті рішень про співпрацю або партнерство з вами. Для багатьох компаній репутація – це більш значимий стратегічний актив, ніж майно. Бізнес вкладає істотні ресурси, щоб сформувати позитивну репутацію і в результаті використовувати її як конкурентну перевагу. Важливо довіряти свої замовлення надійним постачальникам. Якщо партнер новий – перевірити його репутацію можна за допомогою онлайн-сервісів перевірки контрагентів. Це швидко і зручно.

Розвиток менеджерів – складова успіху

Всі звикли до того, що необхідно проводити тренінги для фахівців з продажів. Спробуйте аналогічно інвестувати в навчання для спеціалістів із закупівель та заміряйте результат. Менеджери відділу закупівель – люди, які щодня працюють над багатьма процесами, приймають безліч рішень. Вони відповідають за адекватність комерційних умов закупівель, за фінальну якість придбаних товарів і послуг, за пошук кращого постачальника. Однак далеко не в кожній компанії замислюються над тим, що ці працівники вимагають професійного навчання і розвитку.

В Україні для цього є багато можливостей: проводяться фахові семінари, вебінари, форуми, клуби закупівельників. Існує навіть спеціалізована освіта. Все це дасть багаж сучасних і актуальних знань, можливість обмінятися досвідом, допоможе менеджерам із закупівель бути в курсі новітніх тенденцій і можливостей.

Відкриті комерційні закупівлі – важливий сучасний тренд

Наша країна кілька років тому активно зайнялася реформуванням ринку державних закупівель. Результатом зусиль стала Система публічних електронних закупівель ProZorro. Вона досі привертає увагу не лише українців, а й отримала кілька міжнародних нагород. Сьогодні в системі щодня працюють десятки тисяч українських постачальників, оголошуються тисячі тендерів. Саме за принципами ProZorro в Україні стартувала екосистема для комерційних закупівель – RIALTO. Завдяки цьому сервісу бізнес, як і держустанови, може проводити конкурентні закупівлі відкрито і прозоро. І при цьому економити кошти та підвищувати операційну ефективність: скорочувати паперовий документообіг, збирати й аналізувати інформацію про свої закупівлі в одному місці. RIALTO – хмарний сервіс, безкоштовний для комерційних замовників і легкий в підключенні. Реєстрація в системі займає менше хвилини. А відкриті дані дозволяють оцінити, хто вже працює в системі і які тендери користуються популярністю.

Бізнес в будь-якій країні є індикатором економічного розвитку. Правильно побудований процес закупівель допоможе українським компаніям розвиватися швидше, уникати зайвих необґрунтованих витрат і генерувати більше прибутку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X