Святковий оптимізм перемагає

6 липня 2018, 11:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Розпочаті переговори між США і ЄС щодо усунення різноманітних тарифів на імпорт автомобілів вселили в інвесторів оптимізм. Навіть введення в дію тарифів на китайський імпорт загальним обсягом в $34 мільярди, сьогодні вночі, не завадило ринку рости, хоча і на невеликому, "післясвятковому" об’ємі: S&P 500 (+ 0.86%); Dow Jones (+ 0.75%) і Nasdaq (+ 1.12%).

Відео дня

Протоколи засідання ФРС, оприлюднені вчора, підтвердили наміри регулятора продовжити підвищення ставок в цьому році. З одного боку, економіка і ринок праці, які отримали відмінний імпульс в результаті податкової реформи "сильні, як ніколи", але зовнішньоторговельні баталії і проблеми на ринках, що розвиваються, можуть уповільнити зростання. Думки з приводу кількості підвищень в цьому році, три або чотири, розділилися, але, як сказано в протоколі "учасники, в цілому, погодилися, що в ситуації, коли економіка сильна, а рівень інфляції складе стійкі 2%, в середньостроковій перспективі, буде доцільно продовжити підвищення ставки, щоб досягти або навіть трохи перевищити прогнозні величини в більш довгостроковій перспективі, на 2019 або 2020 роки".

В цілому, нічого драматичного і несподіваного в протоколах не містилося, тож, ніякої реакції з боку ринків акцій або облігацій не було.

10 з 11 секторів S&P 500 закінчили день підвищенням. Перше і друге місця поділили технологічні компанії та споживчі товари не першої необхідності - обидва (+ 1.46%). "Бронза" у нерухомості (+ 1.36%). Єдиним невдахою став енергетичний сектор (-0.16%), на тлі падіння цін на нафту.

Після оприлюднення песимістичного щотижневого звіту про запаси, ф'ючерси на WTI знизилися на (-1.6%), до $72.94 за барель.

Прибутковість 10-річних US Treasuries зросла на 1бп, до 2.84%, а дворічних на 2 бп, до 2.54%, і далі звужуючи спред доходностей дворічних і десятирічних облігацій, до 30 бп.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.3%) до 94.4. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.17.

Ціна на золото трохи зросла і досягла рівня $1,256.40 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Найімовірніше, інвестори продовжать святкувати День незалежності і обсяги торгів залишаться незначними. Головними подіями дня стануть щомісячний звіт про ринок праці і дані про стан торгового балансу США. Згідно з прогнозами, рівень безробіття очікується на рівні 3.8%, це рекордно низьке значення за останні 18 років. Також, очікується, що зарплати виростуть на 0.3%, в порівнянні з минулим місяцем, і на 2.8%, в річному вимірі.

Що стосується зовнішньої торгівлі, то очікується, що дефіцит торгового балансу в травні скоротиться до - $43.7 мільярда, з - $46.2, мільярда в квітні.

Сподіваємося на гарне закінчення святкового тижня.

Гарних усім вихідних і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X