Чи поєднувані віра і бізнес

17 квітня 2017, 10:40
Нещодавно мене журналіст запитав, чи можна бути чесним бізнесменом або чесно працювати у великій компанії в наш час

Адже багато спокус, а бізнес вимагає жорстких і, можливо, не завжди правильних, з точки зору моралі, дій.

Для мене це питання здалося трохи дивним, треба бути чесною людиною перш за все. І не важливо, чи працюєш ти на держслужбі, викладаєш або займаєшся бізнесом. І якщо ти православний, пройшов свій тернистий шлях до Бога, то метань у тебе менше, ти чітко знаєш, як боротися із спокусами.

Відео дня

До грошей, в принципі, потрібно ставитися спокійно. Просто не приліплюватися до них серцем і не ставити їх на чолі всього. Достаток теж Господь дає, а ти вже розпоряджаєшся — роздаєш або інвестуєш. Потрібно бути внутрішньо до цього байдужим. Як тільки зможеш до чогось не приліплюватися і не фокусуватися, все почне саме вибудовуватися, і Господь сам все влаштує. Людина слабка і кожен день чогось боїться. Боїться бути звільненою, боїться прийняти неправильне рішення. Людина постійно відчуває ці страхи. Але якщо у тебе є віра, то ти вчишся до багатьох речей більш спокійно ставитися. І з'являється певний здоровий рівень цинізму. Це не означає бути байдужим, це дозволяє тобі бути більш раціональним. Якщо ти живеш з Богом, то на чолі всього стоїть Господь, ти це сам відчуваєш внутрішньо.

Можу сказати про себе, моє життя дуже просте: це робота, це Церква, це сім'я. Все. Далі я практично нікуди не переміщаюся. Три моїх основних інститути: моя домашня церква — дружина і діти, мій парафіяльний храм і мій послух. Робота — мій послух, я його отримав і повинен виконувати добре. Внутрішньо бути чесним, справедливим, не лінуватися і намагатися досягати максимального результату. Тоді і душа спокійна, і з'явиться можливість робити щось хороше.

У бізнесі, як і скрізь, важливо внутрішній спокій духу. Коли робиш неправильно, Господь завжди дасть про це знати: совість буде тебе викривати, «коти на душі заскребуть». Неможливо себе обдурити. Проте я не бачу, що будь-який великий бізнес — це певний стан абсолютного гріха.

Є такий вислів, що легше верблюдові пройти через вушко голки, ніж багатому потрапити до Царства Небесного. Ідеологія ж бізнесу націлена на те, щоб отримати максимальний дохід. Як бути з цією суперечністю?

Питання складне. Ви ані в Біблії, ані в Новому заповіті не знайдете заборони на бізнес або навпаки, що багатство – це добре. Зрозуміло, що будь-який бізнес спрямований на заробляння прибутку. Але процес заробляння не безликий. Люди працюють для людей, створюють нові продукти, сервіси. Необхідно знаходити баланс. Бізнес треба сприймати як інструмент, який дозволяє допомагати людям. Головне – правильно вибудувати процеси і своє життя. Зараз багато говорять про КСВ, сталий розвиток, програми розвитку персоналу та території присутності компаній. Якщо перекласти з мови бізнес-літератури, то все просто: ділися, даруй любов, не бери більше, ніж треба. З Богом в душі це робити простіше, це стає суттю твого життя. Тоді і бізнес буде приносити тобі задоволення.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X