Століття земельного кріпацтва

1 листопада 2017, 15:00
Україна, як і весь пострадянський простір, відзначатиме сторіччя соціалістичної революції 1917 року

Насправді, мало хто знає, але перше рішення, яке було прийнято більшовиками, – це рішення забрати землю у селян.

Декрет Леніна було прийнято о другій годині ночі, одразу після взяття влади. Суть декрету про землю полягала в тому, що приватна власність на землю забороняли. Цю землю вилучали, була заборона її купівлі-продажу, здачі в оренду та інші види відчуження. Далі вилучали худобу, засоби виробництва, потім всі врожаї. Тобто фактично переламували хребет українській нації. Це було чітко зв’язано з питанням землі.

Відео дня

Нижче пряма цитата Леніна:

"Найсправедливіше вирішення земельного питання повинно бути таке: 1) Право приватної власності на землю скасовується назавжди; земля не може ні продаватися, ні купуватися, ні здаватися в оренду чи в заставу, ні будь-яким іншим способом відчужуватися".

Більшовики дуже чітко розуміли, що питання свободи і питання незалежності дуже сильно залежить від питання землі. І 70 років насправді тримали Україну в земельному рабстві.

Сучасний мораторій на продаж землі в Україні сильно наслідує комуністичний декрет. З приводу більшовиків усе зрозуміло. Але питання, чому українська влада, у тому числі постмайданна, не дає земельної свободи українцям? Не дає можливості їм вільно розпоряджатись своєю землею. Існують якісь не зрозумілі страхи з цього приводу.

За кордоном українець, який володіє землею і має приватну власність на неї, може її вільно купувати і продавати. Як результат, є досить-таки заможним. Те ж саме стосується нащадків українців, які володіють землею за кордоном. Вони є досить заможними. Як приклад, історія аргентинця Густаво Гробокопатель, предки якого є вихідцями з України.

Густаво називають аграрним магнатом у Аргентині. Більше ста років тому його дідусь емігрував з України, а тепер його нащадок чи не найбільший аграрій у країні, консорціум якого займається культивацією сотень тисяч гектарів землі. Нащадок українських емігрантів здійснив справжню революцію у аргентинському сільському господарстві.

Тому там, де є приватна власність на землю і повноцінне право нею розпоряджатись, з українцями нічого поганого не стається. Навіть навпаки, вони багаті та заможні. А от в Україні їм чомусь забороняється бути земельно вільними і вони живуть у бідності.

Мені здається, що після сторіччя земельної неволі, ми повинні забити остаточний цвях у труну комунізму та більшовизму. І нарешті зробити землю вільною, давши можливість українцям вільно нею розпоряджатись.

Адже, на моє глибоке переконання, українська нація ніколи не буде сильною та вільною, поки не буде вирішено земельне питання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X