Рейдерство спецконфіскації

30 березня 2016, 11:44
Дуже багато галасу здійнялося за законом про спецконфіскації. Його автори заявляють, що метою є конфіскація активів режиму Януковича. Але чи ця мета?

Якщо Ви уважно прочитаєте закон, не знайдете там прізвища ні Януковича, ні Клюєва, ні Азарова, ні Арбузова.

Що це означає? Це означає, що під дію закону може потрапити хто завгодно, на вибір українських силових відомств. Ми стоїмо на порозі нового переділу власності в країні.

Відео дня

Якщо б мова йшла про активи "злочинного" режиму, то вже сьогодні є всі механізми їх стягнути: арешт, управління арештованим майном, спеціальна конфіскація при винесенні вироку, заочне кримінальне провадження.

Активи арештовані. Але чому не приймаються рішення судів про їх конфіскацію? Закон дозволяє це зробити.

Схоже, хтось готує чергову схему, яка полягає в тому, що активи можна буде конфісковувати у підозрюваного або третьої особи (читай-хто в цій країні) по кримінальному провадженню до рішення суду. Хто вірить в охайність українських правоохоронців, прокуратури? Ви можете уявити собі масштаби нового рейдерства?

Вже ряд європейських інститутів висловилися про те, що цей закон суперечить базовим принципам європейського права. Таким чином, створюється механізм легалізації активів Януковича та їх захист від українського правосуддя.

Навіть у разі вилучення цих активів без рішення суду, ці дії будуть оскаржені в європейських судах і вся сума буде повернута "ображеним", при чому з державного бюджету України. Конфісковані активи, найімовірніше, будуть продані з великим дискантом від їх номіналу. Як і через кого? Боюся, ми цього не дізнаємося, як і не дізнаємося хто на цьому заробив.

Так що Україна продовжує занурюватися в правовий нігілізм, а деякі нечистоплотні діячі, прикриваючись благими намірами, викопують Україні чергову боргову яму.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X