Скільки коштує 1 км ремонту доріг

20 березня 2018, 09:00

Ми вже розглядали взаємозв’язок кількості учасників та відсоток економії закупівлі на прикладі десяти найбільших контрактів 2017 році.

Тепер пропонуємо подивитися на ці контракти з іншої сторони. А саме поділити їх вартість на протяжність ділянки відповідно до інформації, що надана замовниками в ProZorro.

Відео дня

Отож, топ 10 найбільших контрактів сумарною вартістю 7,5 млрд грн.

Середня вартість 1 км за контрактами становить 12,23 млн грн.

При цьому, 8 з 10 контрактів передбачають поточний середній ремонт і лише 2-капітальний. Нагадаємо, що ділянки після поточного середнього ремонту не здаються в експлуатацію, тому при здачі об’єкта не здійснюється архітектурно-будівельний контроль з боку держави. Замовник самостійно приймає роботи та забезпечує контроль якості без необхідності залучення сторонніх органів.

Звичайно, порівнювати ціну за 1 км не зовсім коректно, оскільки дороги мають різні категорії і узагальнювати тут важко.

Так, бачимо що поточний середній ремонт дороги Н-08 в Дніпропетровській області коштує значно дорожче порівняно з іншими – більше 28 млн грн за 1 км. Дорога тут категорії 1-б . Можливо, це одна із причин такої високої вартості, яка була зменшена пізніше, але не суттєво. Друга можлива причина – це те, що склад робіт наближений до капітального. В технічному завданні, передбачено такі роботи, як "Фрезерування а/б покриття до h=13см", що не відповідає вимогам чинного галузевого нормативу ГБН Г.1-218-182:2011, яким визначено, що поточний середній ремонт включає "суцільний ремонт дорожніх покриттів окремих ділянок доріг, в тому числі з фрезеруванням (на глибину до 45 мм)". З позитивного, хотілося би звернути увагу, що замовник – Дніпропетровська САД – забезпечила гарантійний термін за договором 5 років, що майже в 2 рази більше, ніж у більшості договорів на такий тип ремонту (3 роки). Хоча це значно менше, ніж встановлюється нормативними документами для капітальних (10-11 років).

Тому, ми вирішили відкинути цю закупівлю, як особливу, і порахувати середню вартість ремонту 1 км дороги без врахування цього договору.

Середня вартість ремонту 1 км дороги становить більше 11,24 млн грн, що майже дорівнює вартості капітальних ремонтів територіальних доріг державного значення, які також увійшли в ТОП-10 контрактів і виконуються польською компанією DROG-BUD Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia.

Які цифри нас чекатимуть цього року? Дізнаємось згодом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X