Скільки коштує 1 км ремонту доріг

20 березня 2018, 09:00
2417
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ми вже розглядали взаємозв’язок кількості учасників та відсоток економії закупівлі на прикладі десяти найбільших контрактів 2017 році.

Тепер пропонуємо подивитися на ці контракти з іншої сторони. А саме поділити їх вартість на протяжність ділянки відповідно до інформації, що надана замовниками в ProZorro.

Отож, топ 10 найбільших контрактів сумарною вартістю 7,5 млрд грн.

Середня  вартість 1  км  за контрактами становить 12,23 млн грн.

При  цьому, 8 з 10 контрактів передбачають поточний середній ремонт і лише 2-капітальний. Нагадаємо, що ділянки після поточного середнього ремонту не здаються в експлуатацію, тому при здачі об’єкта не здійснюється архітектурно-будівельний контроль з боку держави. Замовник самостійно приймає роботи та забезпечує контроль якості без необхідності залучення сторонніх органів.

Звичайно, порівнювати ціну за 1 км  не зовсім коректно, оскільки дороги мають різні  категорії і узагальнювати тут важко.

Так, бачимо що поточний середній ремонт дороги Н-08 в Дніпропетровській області коштує значно дорожче порівняно з іншими – більше 28 млн грн за 1 км. Дорога тут категорії 1-б . Можливо, це одна  із причин такої високої вартості, яка була зменшена  пізніше, але не суттєво. Друга можлива причина – це те, що склад робіт наближений до капітального. В технічному завданні,  передбачено такі роботи, як "Фрезерування а/б покриття до h=13см", що не відповідає вимогам чинного галузевого нормативу ГБН Г.1-218-182:2011, яким визначено, що поточний середній ремонт включає "суцільний ремонт дорожніх покриттів окремих ділянок доріг, в тому числі з фрезеруванням (на глибину до 45 мм)". З позитивного, хотілося би звернути  увагу, що замовник – Дніпропетровська САД – забезпечила  гарантійний термін за договором  5 років, що майже в 2 рази більше, ніж у більшості договорів на такий тип ремонту (3 роки). Хоча це значно менше, ніж встановлюється нормативними документами для капітальних (10-11 років). 

Тому, ми вирішили відкинути цю закупівлю, як особливу, і порахувати середню вартість ремонту 1 км дороги без врахування цього договору.

Середня вартість ремонту 1 км дороги становить більше 11,24 млн грн, що майже дорівнює вартості  капітальних ремонтів територіальних доріг державного значення, які також увійшли в ТОП-10  контрактів і виконуються польською компанією DROG-BUD Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia.

Які цифри нас чекатимуть цього року? Дізнаємось згодом.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Сьогодні, 12:33

article_img
Розпочато розслідування розкрадань на будівництві експреса Київ-Бориспіль
Геополітика

Сьогодні, 18:39

article_img
США чекають, коли Росія змінить поведінку стосовно України - Помпео
Компанії/Ринки

Сьогодні, 13:12

article_img
Компанія Тігіпка купує мережу аптек Космо

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 15:50

article_img
У підземеллі Львова знайшли середньовічний меч - відео
Політика

Сьогодні, 20:53

article_img
Під звук молитов і обіцянок. Як проходило висування Тимошенко в президенти – репортаж
Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:19

article_img
Газпром-Нафтогаз. Що чекає на російсько-український газовий контракт

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua