Скільки коштує квартира в Донецьку

22 липня 2016, 13:51
У Донецьку обвалився ринок нерухомості. Власники намагаються продати квартири, а купівельна спроможність практично на нулі

Ми все намагаємося зрозуміти, чи досяг ринок нерухомості дна. Це намагаються зрозуміти Київ і Одеса, Дніпро і Львів. Але все пізнається в порівнянні. Давайте спробуємо проаналізувати ринок нерухомості ... Донецька.

Відео дня

На тлі одиничних угод із продажу житла, вражає обсяг пропозицій, що збільшується в прогресії. Люди намагаються збути з рук будь-яку ціну придбані ще до "ДНР" активи. "Поки за них можна отримати хоч якісь гроші", - песимістично налаштована моя приятелька Яна, власниця двокімнатної квартири в Калінінському районі Донецька.

Яніна квартира ще в 2013 році коштувала $55 тис. Вона намагається продати її вже рік дистанційно, живучи і працюючи в Києві. Найбільше, що міг запропонувати покупець, - $10 тис. При цьому частина доларами, а частина рублями. Розстрочка на рік.

Це не найгірший варіант, як виявилося. Ріелтори, які моніторять ситуацію, кажуть, що у більшості покупців і такої суми немає. Попит начебто є, його формують жителі прифронтових територій, які прагнуть втекти від обстрілу, але грошей у них немає.

Типова ціна на однокімнатну квартиру в центрі Донецька - $5-7 тис. Багато квартир в Петровському районі, де раніше йшли постійні обстріли, виставлені на продаж вже рік і два. Власники їх кинули і поїхали, намагаючись тепер продати житло.

На olx двокімнатні в стані "заходь і живи" починаються від $20 тис. Але перспектив продати, зі слів самих донеччан, практично немає. Такої суми ні в банку, ні під матрацом вже давно ні в кого в Донецьку не залишилося, та в найближчі світлі перспективи ніхто не вірить.

Середня зарплата в перерахунку на гривні 2-2,5 тис в місяць. Хто міг, давно виїхав або в Україні, або в Росії.

Не сприяє продажам і обстріли наближених районів, а також сусідство з неадекватними "військовими" з їх чисто рейдерськими захопленнями чужих квартир. Приміром, двушку мого знайомого в Пролетарському районі давно вже облюбували кілька хлопців Мотороли. Прийшли, вибили двері, поставили нову і живуть, як у себе вдома. Ось такі ось новини з полів. Сергій дізнався про це постфактум від старих знайомих.

Одиничні угоди купівлі-продажу якщо і здійснюють, то на території, підконтрольній Україні. Воно й зрозуміло, хоч якісь гарантії, нотаріально завірена папір.

Хоча про які гарантії взагалі йдеться? Спочатку потрібно повернути Донбас, зайнятися захистом суверенітету і територіальної цілісності. Потім відновлення регіону.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X