Шукати дно – марне заняття

21 листопада 2018, 11:39

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Тривога інвесторів зростає, а разом з нею падають і ринки. Все більше великих банків і окремих інвесторів починають коментувати ситуацію з певною часткою скептицизму. Незважаючи на гарні поточні макроекономічні показники, все більше чутно розмов про уповільнення американської економіки, подорожчання капіталу і втрати в циклічних секторах економіки. Ну і, звісно ж, піке, в яке увійшла п'ятірка FAANG останніми тижнями, не може не хвилювати. Ось і вчора, на тлі всіх тривог і турбот, ринок знову впав, повністю знищивши всі досягнення S&P 500 з початку року: S&P 500 (-1.82%), Dow Jones (-2.21%) і Nasdaq (-1.70%).

Відео дня

Як виявилося, ті, хто купував у жовтні, розраховуючи, що знайшов дно, помилялися. Вже 16% компаній S&P 500 торгуються нижче від жовтневих значень. Тож мають рацію великі інвестори, коли говорять, що шукати дно – марне заняття. Втім, для нас, українців, це давно і добре відомий факт.

Всі 11 секторів S&P 500 завершили вівторок із втратами. Більше за всіх постраждали енергетика (-3.29%), на тлі падаючої нафти, споживчі товари не першої необхідності (-2.71%) і технологічні компанії (-3.79%), яких потягнув за собою вниз Apple. До речі, Apple вже офіційно у "ведмежому" ринку. Порівняно з піковими значеннями, досягнутими 3 жовтня, падіння становить 23%.

Прибутковість US Treasuries практично не змінилася. Дворічні і десятирічні на сьогоднішній торгуються на рівні 2.78% і 3.05%, відповідно.

Ф'ючерси на WTI різко впали. Ціна знизилася на (-6.9%), до $53.43, за барель. По-перше, виявилися проблеми з постачанням сирої нафти. По-друге, інвестори починають продавати нафту в очікуванні уповільнення економіки. В цілому, з початку жовтня ціни на нафту WTI знизилися на 30%.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, зріс на (+0.7%), до позначки 96.85. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1406.

Ф'ючерси на золото не змінилися і торгуються на рівні $1,224.4, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в середу

Америка готується до Дня подяки, в четвер, і, скоріше за все, трейдери будуть налаштовані лише "дотягнути до свята".

Календар оприлюднення квартальної звітності майже порожній. Роздрібні гіганти Foot Locker і Gap оголосили результати після закриття вчорашньої сесії. Обидві компанії перевершили очікування як щодо прибутку, так і щодо виторгу, але ціна на акції рухалася в різні боки: Foot Locker злетів на 12%, а Gap втратив 1%. Сьогодні, до відкриття, результати оголосить Deere, але, щоб не сталося, навряд чи це справить великий вплив на весь ринок.

Після вчорашнього оголошення даних про будівництво нових будинків і дозволів на будівництво, сьогодні буде оголошені дані про вторинний ринок будинків і заявки на іпотечні кредити. Очікується, що продаж наявних будинків у жовтні зріс на 1%. Ринок житлової нерухомості останнім часом не в найкращому стані, як наслідок збільшення вартості будівництва і зростання ставок.

Пізніше, увечері, побачимо, з яким настроєм інвестори вирушать святкувати День подяки, а поки всім нам гарного дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X