Штучний інтелект в дії

17 березня 2017, 18:00
Згідно дослідження Ericsson ConsumerLab штучний інтелект знаходиться на першому місці в переліку десяти споживчих трендів 2017 року року

У Luxoft Україна ми стежимо за розвитком цього напрямку - як в глобальному масштабі, так і на рівні України. Ми розробляємо рішення в галузі доповненої реальності і глибинного навчання.

Відео дня

Останні дослідження проникнення інтернету в світі (дані МСЕ - спеціалізованої установи ООН з інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), липень 2016 р.) свідчать про те, що кількість користувачів всесвітньої мережі неухильно зростає. Цей показник коливається в залежності від країни, - в розвинених країнах він становить від 79,1% в Європі і 65% в США. У 2016 році проникнення інтернету в Україні досягло 66%. Це означає, що 2/3 українців (або 22 млн осіб) так чи інакше працюють з інтернет-хмарами і спілкуються зі штучним інтелектом вже сьогодні.

Перша асоціація словосполучення "штучний інтелект" - з фільмом "Термінатор". На думку Стівена Хокінга, незалежний штучний інтелект може приректи людство на загибель. «Розвиток повного штучного інтелекту може означати кінець людської раси», - сказав Хокінг одного разу в ефірі Бі-бі-сі.

З іншого боку, людство прагне роботизувати ту роботу, яка вимагає фізичної сили. Наприклад, на заводі нашого клієнта, автогіганта, в Детройті (США), ви не побачите людей на виробництві - всю роботу давно роблять машини. Чи означає це, що багато людей незабаром втратять роботу? Так, але одночасно з цим люди отримали можливість скористатися наявними можливостями свого мозку, щоб удосконалювати існуючі і винаходити нові технології.

Але повсюдна роботизация - не єдиний напрямок використання інновацій із залученням штучного інтелекту. Протягом останніх років корпорації, такі як Apple, Google, Microsoft, IBM, Intel та інші, вклали значні кошти в цю область. І в цьому році ми можемо бачити не тільки нові продукти, представлені на ринку, але і дійсно фундаментальне зрушення підходів до подальшого розвитку штучного інтелекту.

OpenAI. Ілон Маск створює ризики

Ілон Маск зробив це знову: він створив організацію, яка може змінити хід розвитку людства. PayPal свого часу відкрив можливість здійснювати платежі в глобальному масштабі. Сьогодні Тесла розробила електромобілі майбутнього і SpaceX - апарат, який може зробити прорив у відкритті космосу. І тепер Ілон Маск почав проект щодо прискорення розробки штучного інтелекту.

Згідно з заявою, зробленою майже рік тому, некомерційна організація OpenAI буде глибше вивчати можливості та виклики штучного інтелекту. І, що більш важливо, фундаментальна частина результатів даних досліджень була відкрита для наукової спільноти на глобальному рівні.

Facebook і Google нещодавно також відкрили частину свого вихідного коду, пов'язаного з машинним навчанням, але це критично мало порівняно з тим, що планує зробити OpenAI як добре фінансована некомерційна організація. Активну позицію в її розвитку зайняли такі експерти як Ілля Суцкевер (колишній Google мозку), Сем Альтман (Y-Combinator), Войцех Заремба (Facebook) і Грег Брокман у ролі технічного директора. Список спонсорів організації також вражає.

Нейронна мережа в вашому iPhone

Вперше система глибокого навчання буде встановлена безпосередньо на ваш смартфон. Ваш наступний iPhone буде ще краще вгадувати який текст ви хочете ввести. Телефон буде розвивати свій інтелект, навчаючись у свого власника. Таку обіцянку дали керівники компанії Apple своїм користувачам.

Нові чіпи від Google

Компанія Google розробила свій власний комп'ютерний чіп (Processing Unit Тензор) для управління глибокими нейронними мережами і технологію штучного інтелекту, яка заново винаходить способи роботи інтернет-служб. Головна фішка в тому, що цей чіп стане основним в дата центрах Google і афілійованих до них структур, повністю змінивши структуру ринку чіпів і серверного устаткування. Такі ж плани були озвучені Microsoft і іншими компаніями. Чи слід Intel турбуватися, адже Google це їх найбільший покупець чіпів?

Facebook розробляє інтелект, який сам розробляє інтелект

Розробка штучного інтелекту - це важке завдання. Facebook, наприклад, розробляє штучний інтелект, який.... розроблятиме штучний інтелект. Ця інтригуюча ідея полонила десятиліттями письменників-фантастів - винайти інтелектуальну машину, яка сама себе вдосконалює. А Facebook представила інструмент AutoML, який тестує нейронні мережі і створює нові алгоритми навчання без допомоги людини. Uber і Twitter вже виявили інтерес до цієї технології.

Google розробила технологію розуміння мови людини

Google вже зробила відкритим TensorFlow, програмний двигун машинного навчання, який керує процесом побудови логічних і змістових ланцюжків. Крім цього, Google також відкрила доступ до SyntaxNet в прагненні прискорити прогрес природного дослідження мови. Тепер будь-яка людина може використовувати і модифікувати SyntaxNet. Таким чином Google отримує можливість використовувати розум людини для вирішення проблеми розуміння мови людини машиною. І це набагато ефективніше, ніж якби Google тримав SyntaxNet як технологію в закритому доступі. Завдяки можливостям, що відкриваються, одного разу Сірі і інші "інструменти" такого роду зможуть описати свою думку про "Братів Карамазових" або "Скайнет", так як зможуть прочитати текст і зрозуміти закладений в них зміст.

Погоджуся з висловлюванням глави дослідницького центру Ericsson ConsumerLab Майкла Бйорна: "Те, що ми називаємо реальністю, стає все більш особистим і персоналізованим. Споживачі хочуть не тільки підтримувати контакти зі схожими на себе віртуальними друзями в соціальних мережах, але і підлаштовувати під себе реальний світ. Їм цікавіше отримувати нові враження за допомогою доповненої і віртуальної реальності". Те, що великі корпорації відкрили вихідний код і дали можливість користувачам впливати на розвиток технологій, лише доводить тезу про те, що майбутнє будуємо ми самі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X