Що виграв Крим від анексії

29 серпня 2018, 18:00

За 7 місяців 2018 року доходи консолідованого бюджету анексованого Криму склали 89,1 мільярда рублів, або 36,9 млрд грн, з них 58,8 мільярда рублів (24,3 млрд грн) – безоплатні надходження.

За останні час Крим утримує себе тільки на 33%, решта грошей приходять з Росії. Коли півострів був українським, він утримував себе на 70%.

До бюджету півострова збирають менше коштів. По-перше, грошей менше через санкції. У Криму припинило працювати безліч підприємств. Наприклад, припинив роботу великий порт з перевалки металопродукції Авліта, а також ряд суднобудівних заводів. РФ доводиться платити за експропрійований Крим.

Відео дня

Мало того, що курортний туристичний сезон приносить набагато менше грошей, то ще й постраждав середній бізнес у Криму. За останній час кількість підприємств середнього і дрібного бізнесу знизилася в півтора разу.

В реальності з Криму роблять лише військову базу. Влада Росії, яка окупувала півострів, робить ставку на розвиток військових баз. Для створення мілітаризованої зони територія наповнюється колишніми військовими і військовим пенсіонерам підвищуються пенсії, створюється інфраструктура, заводяться які завгодно війська, аж до ядерної зброї.

Раніше Криму пророкували стати в майбутньому українською Болгарією, Хорватією або навіть Туреччиною. Люди хотіли приходу великих мережевих готелів, розвитку дрібного і середнього бізнесу на півострові. Були навіть прогнози, що якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС, то приріст інвестицій в Автономну республіку буде 15-20%, а зростання економіки буде на 12-15% вище ніж у решті країни.

Зараз відбувається регрес регіону. З кожним роком Росії стає складніше утримувати півострів. Сьогодні цей окупований шматок суші утримує себе на 30%, а за решту платить РФ.

Така ситуація може тривати довго. Для Росії два мільярди доларів на рік на утримання Криму не такі вже й великі гроші. Імітація розвитку регіону створюється за рахунок військових баз.

Сьогодні в Автономну Республіку приїжджає мінімум туристів, відсутні нові великі готелі та відомі ресторани. Якщо ж подивитися на інфраструктуру в Ялті, Євпаторії або Феодосії, побачимо, що цей шматок суші застряг в радянських часах. І з цих часів півострів швидше за все не вибереться поки Україна не забере ці території назад. Тоді почнеться розвиток Криму і регіон буде збирати бюджет на 90% за рахунок сільського господарства, туризму, портів і перевалки вантажів.

Показати ще новини
Радіо NV
X