Що відбувається з курсом

5 вересня 2016, 11:10
Почнемо з того, що немає ніякої причини говорити, що у гривні проблеми

Ми бачимо абсолютно природний рух курсу, який давно очікувався. Що призвело до нього? Цілий набір факторів, які просто збіглися в одному місці, які рано чи пізно повинні були збігатися. Було погашення облігацій, в результаті чого банки отримали можливість додатково придбати валюту. Це зрушило ситуацію на валютному ринку і порушило крихкий баланс. І це на тлі осінніх очікувань, а у нас завжди очікування, що восени гривня буде девальвувати, і затримки з траншем МВФ. Ринок вирішив, що пора, і пішов купувати. "Чорний ринок" побіг вперед і потягнув за собою міжбанк.

Відео дня

НБУ не винен у тому, що сталося. НБУ – регулятор. Він не тримає гривню фіксованою. Не варто йому стояти проти цунамі і намагатися його стримувати. Він згладжує різкі коливання, коли це необхідно. На даний момент рух гривні збігається з очікуваннями ринку, збігається з очікуваннями самого регулятора. Тим більше, політика Нацбанку спрямована на те, щоб зняти будь-які обмеження, які заважають розвиватися ринку, які були введені на тлі паніки навколо гривні. Тому дії регулятора виправдані. І треба просто розуміти, що НБУ тепер не буде намагатися фіксувати курс гривні і заважати будь-яким рухам.

На скільки може зрости долар?

Це питання можете задавати на "Битві екстрасенсів". Якщо вам хтось говорить, що він знає, який курс буде через місяць, ця людина бреше. Ми зараз маємо тренд на певне послаблення гривні, який продовжиться до рішення про виділення траншу МВФ. Тому що рішення надійде, напевно, через два тижні. За траншем МВФ піде безліч інших фінансувань. І це здатне змінити традиційну нашу осінню практику, коли долар тільки зміцнюється, і надати підтримку гривні. Всі провідні інвестиційні банки і просто банки прогнозують курс в районі 27 гривень за долар до кінця року. Можна, мабуть, орієнтуватися на цей діапазон. Але все ж якщо вам хтось говорить, що він точно знає, яким буде курс долара – він вам бреше.

Показати ще новини
Радіо NV
X