Що відбувається в ProZorro

25 жовтня 2016, 09:53
Днями сума економії, отриманої завдяки використанню електронної системи публічних закупівель ProZorro, перевищила 5 млрд. грн

Свіжу статистику системи ви, як завжди, можете побачити на сайті модуля аналітики, він працює без свят і вихідних: http://bi.prozorro.org/

Це - важливий етап реформи: ми довели, що система ProZorro ефективна, виконує всі поставлені завдання і здатна працювати з тисячами тендерів на день. Ми вже перевели всі держтендери в електронну систему, запустили масштабну освітню компанію, залучаємо за допомогою інструментів маркетингу нових постачальників, розширюємо конкуренцію, працюємо над інструментами моніторингу та ризик-менеджменту - все це і дозволяє отримувати значну економію.

Відео дня

Але у нас не повинно бути жодних ілюзій: реформа публічних закупівель ще не завершена, ми зустрічаємо опір і на місцях, і в центрі. І це очікувано: було б наївно вважати, що ті люди, які жили за рахунок корупції в держзакупівлях, легко відмовляться від такого ласого шматка. Адже на ці 50 млрд грн на рік (а це дуже скромна оцінка) купувалися вілли, яхти і автомобілі класу люкс, і відмовлятися від розкоші Хабарменам дуже боляче. Тому одні, наприклад, намагаються скасувати рішення про використання ProZorro на допорогових закупівлі (менше 200 тис.грн.) - без будь-яких очевидних причин таке рішення вже підготували в які так полюбляє нами Черкасах https://goo.gl/jtOqef, а Дергачівський районна рада вже підняв поріг використання е-закупівель з 5 до 100 тис.грн.

А на іншому фронті, ми вже зіткнулися зі спробами через суд оскаржити правомірність ключових для реформи рішень. Успішні результати реформи публічних закупівель очевидні для всіх. Ми маємо підтримку Міноборони, НБУ, Кабміну, АП. Нашу реформу ставлять в приклад країнам Європи. Але, мабуть, ми недостатньо гарні для окремих громадян, які вважають реформу неправомірною. При цьому така критика не конструктивна - вони не пропонують, як зробити краще або як змінити існуючу систему. Вони просто хочуть скасувати всі зміни. Для чого? Невже тому, що стара паперова корумпована система для них зрозуміліше, зручніше, простіше і вигідніше?

При цьому відкрито Хабармени про це не говорять - вони розуміють, що це поховає їх репутацію. Адже це буде означати наступне: «Я проти економії і ефективних закупівель і за корупційні паперові тендери». Тому, все, що ми бачимо - це позови від різного роду маловідомих організацій і приватних осіб. І час появи таких позовів теж зрозумілий: вони не очікували, що ми зайдемо так далеко, а після 1 серпня стало очевидно, що перехід на ProZorro відбувся. Ось і намагаються всіляко розгорнути час назад.

Хочу запевнити всіх наших прихильників, всі демократичні сили, активістів і просто свідомих громадян: ми відстоїмо реформу. Ми готові як до захисту в суді, так і до подальшого розвитку в усіх напрямках - в законодавчому, в технічному, маркетинговому плані. Мало того, ми вже почали поширювати принципи ProZorro на суміжні сфери: днями тестовий аукціон був проведений в системі ProZorro.Продажі, яка створена для ефективної реалізації активів неплатоспроможних банків. Паралельно будується аналогічна система для продажу об'єктів малої приватизації, надлишкового майна різних держпідприємств і т.д.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У наших найближчих планах - пілотні проекти по централізації закупівель. Це крок, спрямований на професіоналізацію сфери: окремі невеликі замовники зможуть об'єднувати закупівлі типових товарів і послуг, щоб отримати кращу ціну і умови за рахунок ефекту масштабу. Також ми продовжуємо створювати нові курси для навчання замовників і постачальників, працюємо разом з партнерами з Київської Школи Економіки над новими алгоритмами ризик-менеджменту. Крім того, ми готуємо пакет правок до Закону «Про публічні закупівлі», які назріли в ході його застосування.

Загалом роботи дуже багато, і ваша підтримка потрібна нам як ніколи. Потрібні люди, готові займатися моніторингом закупівель в своєму регіоні або в окремих галузях. Потрібні програмісти, керівники різних рівнів. Потрібна промо-підтримка в донесенні головних принципів реформи.

Важливо зрозуміти, що немає якихось окремо взятих людей, які прийдуть і наведуть порядок - в економіці, бізнесі або в публічних закупівлях. Ми з вами і є реформа.

Стоїмо!

Показати ще новини
Радіо NV
X