Що відбувається на ринку праці

7 жовтня 2016, 09:37
Протягом третього кварталу 2016 року ринок праці демонстрував відносну стабільність. Кількість вакансій збільшилася на 1%, кількість нових резюме - на 2%

Це досить непогані показники з урахуванням сезонності та традиційного спаду бізнес активності в літній період. В середньому з липня по вересень на Міжнародному кадровому порталі hh.ua щомісячно з'являлося по 21 тис. вакансій та 53 тис. нових резюме.

Відео дня

У зв'язку з літнім затишшям в третьому кварталі ринок праці не показав значного приросту вакансій. Середня кількість пропозицій була практично такою ж, як і в попередньому кварталі, однак зросла на чверть порівняно з першим кварталом 2016 року. Активність пошукачів в літній період також знизилася, проте вже до вересня кількість нових резюме вийшла на показники росту.

З настанням осені і початком нового бізнес-сезону на ринку праці відбулося збільшення пропозицій роботи. Найбільш динамічними проф. сферами були медіа, юриспруденція, банківський сектор, а також робота для починаючих фахівців. Зростання вакансій для останніх, в першу чергу, пов'язане з бажанням працедавців «отримати» молодих перспективних фахівців, які вийшли на ринок праці цього літа.

Більш того, збільшилася кількість стажувань та навчальних програм, які все частіше впроваджують українські компанії. Також у зв'язку з початком нового навчального року зріс попит на вчителів і викладачів (приріст вакансій за третій квартал склав 12%).

Не дивлячись на незначний спад пропозицій роботи в ІТ, маркетингу і рекламі, ці проф. області залишаються в лідерах за кількістю нових вакансій. Також в ТОП-5 проф. по сфер за кількістю вакансій входять початок кар'єри, адміністративний і робочий персонал.

У регіонах збільшили свою активність роботодавці Київської, Полтавської, Сумської, Херсонської та Хмельницької областей. У зв'язку з черговим загостренням ситуації на Сході країни скоротилася кількість пропозицій в Луганській і Донецькій областях. Однак якщо півроку тому роботодавці в основному шукали менеджерів з продажу, фахівців із закупівель, адміністративний і робочий персонал, то зараз з'являються вакансії для висококваліфікованих фахівців - журналістів, перекладачів, програмістів, маркетологів.

У третьому кварталі збільшили свою активність пошукачі в області консалтингу, науки і освіти, медіа, юриспруденції та маркетингу. Однак найбільша частка резюме від загального числа на сайті як і раніше доводиться на початок кар'єри, IT, продажі, фінанси і вищий менеджмент.

На початку осені ринок праці продемонстрував позитивну динаміку за кількістю резюме. Однак зростання числа претендентів скоріше говорить про закінчення сезону відпусток і нарощування бізнес-активностей, ніж про збільшення кількості безробітних.

Серед регіонів найбільший приріст резюме був в Одеській та Івано-Франківській областях. Рідше шукали роботу у Волинській, Закарпатській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Незмінними лідерами за кількістю вакансій на сайті залишаються Київ, Дніпро, Харків, Одеса та Львів. У лідерах за кількістю резюме також Донецьк і Запоріжжя.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні 2016 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X