Що таке українські судді

15 жовтня 2017, 16:13
Кожен народ має властиві йому характерні риси. Як позитивні, так і негативні

Так, завжди у народу є винятки – люди, яким не притаманні негативні або позитивні якості, що стосуються більшості народу.

Але це не змінює правила.

Кожному, навіть найгіршому народу (відсталому і конфліктуючому з сусідами) притаманні позитивні риси. Так само як кожному народу, навіть найкращому, притаманні негативні риси.

Відео дня

Думаю, формувалися вони століттями. Пов'язані зі способом життя, історичною пам'яттю, природними умовами проживання. Генетика тут ні до чого.

Однією з позитивних якостей, якою володіє український народ, завжди була совісність. Так, саме так я це назву. У багатьох українців є моральні стопи, які відсутні у деяких інших народів. Є внутрішнє розуміння, що добре, що погано. Є розуміння, що так робити не можна, тому що люди подумають про тебе неправильно.

Багато що робиться з оглядкою на громадську думку. До речі, ось це "а що люди скажуть" в Україні розвинене значно більше, ніж у Росії. Кажу як людина, яка деякий час прожила в Москві. Звичайно, добре, коли люди боятися Бога і діють так, щоб Його не засмутити. Але в наше століття, коли ідея Бога все менш популярна, добре, коли люди бояться хоча б людської поголоски. Це якісь рамки, які не дозволяють злетіти з котушок.

Більшість українців мають совість і мають такі рамки.

Тим дивовижніший і різкіший контраст, коли всередині країни зустрічається ціла група людей, яка в принципі не знає, що таке совість, і не має ніяких гальм.

На жаль, в Україні ця група людей (в своїй масі, крім рідкісних винятків) – це судді.

Якось слідчий прокуратури розповів моєму другові цікаву історію про суддю, діяльність якого він розслідував. Його мобільний відстежили і бачили, що він постійно спускається в підвальне приміщення Вищого господарського суду України, в яке більше ніхто не ходить. Слідчий не міг зрозуміти, куди і навіщо він може ходити. І ГПУ нагрянула з обшуком у це приміщення. Яке ж було їх здивування, коли вони побачили там сейф, а відкривши його, виявили, що він повністю забитий пачками з доларами. Пачками по $100 тис кожна. У сейфі їх було десятки. Причому від вологості у підвалі ці долари вже почали псуватися. Частина грошей були надзвичайно старими.

Стався цей випадок декілька років назад.

Він дивовижно нагадує історію, коли наркобарон номер один в світі Пабло Ескобар спалив мільйон доларів вночі в горах, щоб зігрітися, коли тікав від поліції.

Судді Вищого господарського суду України брали гроші в такій кількості, що при всіх їх куплених об'єктах нерухомості (цілі мережі готелів у окремих суддів), автомобілях, будинках і землі гроші буквально гнили в підвалі ВГСУ.

І це в злиденній, відсталій країні.

Коли мій друг запитав слідчого прокуратури, чому людина, яку він відстежував, досі на волі і навіть залишається суддею, той відповів просто: відкупився нагорі.

Якщо ви хочете побачити приклад, що вдають із себе українські судді, вам варто подивитися репортаж програми "Схеми", яка виходить на каналі UA ПЕРШИЙ, про суддю ВГСУ Артура Ємельянові і його сім'ї.

Цей приклад, як раз і говорить про те, чому Україні як повітря потрібні Антикорупційні суди. Чому прийняття цього органу вкрай важливо для всієї країни.

Шкода, що Петро Порошенко, судячи з його заяв на YES-2017 так і не усвідомив цього.

Для мене особисто цей суддя тепер надовго, якщо не назавжди, символ української судової системи. І нагадування про необхідність якнайшвидшої і дуже жорсткої судової реформи.

Вірніше, повної люстрації суддів разом з реформою.

Загалом дивіться.

Тут сказано більше, ніж я міг би написати:

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X