Що таке мобільний етикет

18 липня 2016, 13:50
Що таке культура спілкування за допомогою мобільного пристрою або, про що ми так часто забуваємо

Американський мільярдер Річард Бренсон вважає, що бізнес – це, перш за все, відносини між людьми. Не має значення, який ваш продукт і ваша ніша. Ціль завжди одна – завоювати і втримати довіру інвесторів, клієнтів, співробітників й інших людей, які тримають вас на плаву. Сучасні технології дають нам масу можливостей для підтримки таких зав’язків. Однак у кожної медалі є зворотній бік – нетактовне використання засобів комунікації може зіпсувати як особисті, так і ділові відносини.

Відео дня

Перевіряєте повідомлення на смартфоні під час бізнес-зустрічей? Згідно з дослідженням Південно-Каліфорнійського університету, ви, найімовірніше, дратуєте цим колег. Понад те, дослідження показує, що досвідчені професіонали з високим доходом схильні вважати неприпустимим перемикання уваги на смартфон під час зустрічей будь-якого типу.

Очікувано, ставлення до мобільного етикету багато в чому залежить від віку. Співробітники з покоління міленіумів утричі частіше ніж люди старше сорока погоджуються із думкою, що перевіряти пошту під час неофіційних зустрічей цілком припустимо. Все тече, все змінюється, скажете ви, і будете мати рацію. Правила етикету, також, і мобільного, стають усе більш гнучкими. Водночас, така різниця у поглядах може зіграти не на користь молодим спеціалістам, адже, як не крути, більшість рішень про прийом на роботу ухвалюють люди старшого покоління.

Сучасні технології зробили спілкування доступним в будь-який час і в будь-якому місці, але ділові відносини диктують ряд обмежень.

Гучність мови

В середньому, ми говоримо по телефону утричі голосніше, ніж при контактній розмові. 90% користувачів мобільних телефонів підвищують голос, і дарма. Сучасні динаміки надчутливі, а якщо розмові заважає фоновий шум, завжди можна передзвонити пізніше. Придивіться до себе - можливо, ви один з цих 90%.

Дзвінок під час зустрічі

Якщо під час зустрічі чи спільного обіду ви відповідаєте на дзвінок, тим самим ви даєте зрозуміти людині, що сидить поруч із вами, що хтось інший важливіший. Попередьте співрозмовника заздалегідь, якщо чекаєте на важливий дзвінок, який не можете відкласти. Якщо відповісти вкрай необхідно, коротко поясніть присутнім, чому цей дзвінок важливий.

Читання "з-під столу"

Більшість переводить телефон у безгучний режим під час важливих заходів, утім, не менш ніж раптові дзвінки, дратує "умовно непомітне" гортання імейлів, повідомлень та стрічок соцмереж. Це не тільки відволікає спікера, але й характеризує нудьгуючого не з кращого боку.

Сеанс голосного зв’язку

Якщо вам необхідно увімкнути голосний зв'язок, переконайтеся, що співрозмовник знає, хто окрім вас знаходиться у кімнаті. Існує велика кількість "історій жахів" про те, як нічого не підозрюючий співробітник починав критикувати боса, який знаходився на іншому кінці проводу.

Публічні місця – не для особистих розмов

Вислуховувати персональні драми невідомих вам людей, сидячи у громадському транспорті чи ресторані, буває дуже незручно. Але часто, з підводного човна нікуди не подітися. Занурюючись у особисту розмову, ніколи не варто забувати, де ви знаходитеся.

Резюме

За даними The Huffington Post, три з п’яти бізнесменів принаймні один раз на день дратуються через поведінку власників смартфонів. При цьому, вони самі вважають свої мобільні манери бездоганними. На мій погляд, морально-етичні принципи використання мобільних гаджетів необхідно впроваджувати на рівні корпоративних правил, які повинні мати рекомендаційний характер.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X