Що стоїть за закриттям банків

27 травня 2016, 14:40
За останні декілька тижнів з ринку було виведено ще кілька банків

В першу чергу це свідчить про продовження політики НБУ щодо зменшення кількості банківських установ в Україні. Я кажу саме про зменшення, а не про очищення банківської системи. Тому що останнім часом у більшості випадків НБУ виводить з ринку банки, які мають можливість розраховуватися за своїми зобов'язаннями, мають достатню ліквідність, і в принципі скарг клієнтів на їх неплатоспроможність або ж на затримки платежів немає.

Відео дня

Також це банки, які не несуть якусь загрозу вкладникам, що є однією з основних причин введення тимчасової адміністрації в якийсь з банків. а також виведення його з ринку.

Все, що відбувається у банківській сфері, пов'язане з політикою зменшення банківських установ, яку НБУ нібито проводить за вимогою МВФ для видачі рефінансування. Хоча, наскільки мені відомо, подібних вимог від МВФ не надходило.

Подібна політика не має ніякого відношення і до стабільності банківської системи та підвищення довіри, що є однією з основних цілей роботи НБУ. Навпаки, виводячи таким чином банки з ринку, Нацбанк підриває довіру до українських банків, підриває довіру вкладників.

Подібні дії абсолютно не професійні. Вони не носять системного та структурного характеру. Тобто одні банки, які не виконують зобов'язання перед вкладниками, на ринку залишаються і продовжують працювати, або їм дають можливість вивести всі активи, надаючи достатньо часу до того моменту, поки туди вводиться тимчасова адміністрація. Інші ж, не дивлячись на наявність реальної можливості відновити їх роботу, НБУ ліквідує. Тому дії Нацбанку кажуть про повну некомпетентність його керівництва.

Дії НБУ також свідчать про те, що це установа намагається побудувати певну монополію на банківському ринку з однією метою, щоб розділити його між великими гравцями, які в подальшому будуть диктувати свої умови роботи клієнтам. Також це зачищає ринок для входження великих іноземних банків. Але, в першу чергу від всього, що відбувається, виграють російські банки, які нарощують свою частку на українському ринку.

Я прогнозую, що, якщо Валерія Гонтарєва і далі буде главою НБУ, у нас залишиться 40 банків, з яких лише близько десяти складуть українські фінансові установи. Іншу частину ринку займуть транснаціонали та росіяни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X