Що робити підприємствам у разі заборони 1С

12 травня 2017, 15:02
На початку місяця, Служба Безпеки України виступила з заявою про внесення низки програмних продуктів у санкційний список, серед яких і знаменита 1С

І хоча заяву було спростовано правовласником софта, а офіційної заборони програми на території України так і не було, ця новина справила чималий фурор серед представників малого і середнього бізнесу.

Відео дня

Як і у випадку з націоналізацією ПриватБанку, події можуть мати раптовий розвиток, і керівникам бізнесу та бухгалтерії треба бути готовими. За різними даними, до 80% малих і середніх підприємств України використовують програму 1С для бухгалтерського обліку, керівництва підприємством і ресурсами, і в разі її заборони, підприємствам доведеться зайнятися пошуком нового ПЗ.

На українському ринку існує чимало аналогів серед систем управлінського і бухгалтерського обліку. До того ж, здійснити перехід з однієї системи на іншу набагато простіше і швидше, ніж запровадити нову систему з нуля. Перехід на інше ПЗ також дозволить компанії переглянути необхідний для них функціонал, і можливо стане новим етапом оптимізації бізнес-процесів у компанії.


Українське IT: всі підрядники однаково надійні?

Перш за все, при переході на нове ПЗ слід звернути увагу на його поширеність і надійність підрядника. Молодий і маловідомий розробник найімовірніше зможе запропонувати дуже вигідну ціну за свій продукт, проте в такому разі, ви купуєте кота в мішку, і тестувати всі переваги і недоліки системи, а також якість сервісу вам доведеться на собі. ERP-система, або система бухгалтерського обліку як її складова, є досить складним продуктом, що вимагає ретельнішого налаштування, чим більшою є компанія, яка хоче встановити цю програму. Тому, при виборі нового ПЗ краще все-таки використовувати вже зарекомендований продукт, щоб зберегти свій час і гроші. Зазвичай, виробники софта вказують своїх великих клієнтів, і якщо серед них ви бачите широко відомі і масштабні підприємства, ви можете бути впевненим, що ПЗ такої компанії якісне та надійне.

Міф або реальність: ERP лише для великих компаній

Перш ніж почати встановлення дорогого ПЗ, необхідно ретельно подумати над тим, які процеси та завдання вимагають автоматизації та оптимізації. Якщо конкретний продукт підійшов лідеру ринку, це не означає, що він підійде вам. Може виявитися, що вам зовсім необов'язково купувати повний пакет послуг, бо з огляду на невеликий розмір підприємства автоматизаціяї всіх процесів просто не потрібна.

Найкращим варіантом є встановлення системи, яка дозволяє підключати додаткові модулі в разі необхідності, що дозволить вам оптимізувати керування підприємством у міру необхідності. Крім того, деякі розробники пропонують і більш доступні хмарні рішення, які володіють аналогічним функціоналом, але вимагають менших витрат.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, важливу роль відіграє взаємодія консультанта з вами при встановленні ПЗ. ERP-система - це не пакет програм Microsoft Office; для нормальної роботи система має бути "заточена" під особливості вашого підприємства, і важливу роль відіграє не тільки її встановлення, а й обслуговування. Тому взаємодія з підрядником має величезне значення, і знайти "комфортного" для себе підрядника так само важливо, як і функціональний софт.

На щастя, ринок ERP-систем не обмежується парою розробників. Сьогодні українські компанії можуть вибрати як від всесвітньо відомих брендів на кшталт SAP і Oracle, так і від українських розробників, як, наприклад, IT-Enterprise, програма якого використовується низкою великих промислових підприємств країни. Попереджений - значить озброєний, і якщо програма 1С таки буде заборонена в Україні, наші підприємства не опиняться паралізованими та безпорадними.

Важливо пам'ятати про те, що ви хочете отримати від програмного забезпечення та враховувати особливості роботи вашого підприємства, і тоді перехід може бути не тільки швидким і безболісним, але й допомогти поліпшити роботу компанії.


Показати ще новини
Радіо NV
X