Що приніс 2016 рік

23 грудня 2016, 10:21
Підбиваючи підсумки цього року, можна сказати, що, мабуть, уперше за роки війни, анексії і девальвації гривні, відчулася стабілізація

І як би ми не ставилися до тих реформ, які намагається здійснити уряд, але ми бачимо поліпшення. Щось виходить, щось – ні. Навіть незважаючи на те, що курс гривні до долара опустився з 22 гривень до 27, він все одно стабілізувався.

Відео дня

Бізнес став витрачати більше грошей на розвиток. Напевно, жоден бізнес не зможе прожити, якщо не буде вкладати кошти в розвиток, майбутнє, науку. Можна сказати, що український бізнес починає відновлюватися.

Всі говорять, що нам потрібно бігти в Європу. А чому б не зробити Європу тут? У кожному будинку, в кожній квартирі і бізнесі, де була б легальна заробітна плата і платили б усі податки. Кажуть, що 3200 гривень – це багато і економіка країни не впорається. Але це тільки тому, що ми не звикли платити податки. Зарплати виплачувалися готівкою, і всі були задоволені, отримуючи гроші в конверті. Але в підсумку, добра це нікому не принесло: ні бізнесу, ні людям.

Те, що мене радує останнім часом – це поява бізнес-омбудсмена. Він дійсно допомагає. Наприклад, наша компанія куди тільки не зверталася з питання невідшкодування ПДВ, а допоміг саме бізнес-омбудсмен.

Якоюсь мірою заробити бізнесу допомогли і тимчасові обмеження Національного банку. Зараз вже є деякі послаблення – наприклад, повернення валютної виручки було збільшене з 90 до 120 днів. Відсоток, який потрібно повертати від валютних надходжень зменшився з 75% до 65%. Ми хочемо, щоб його знизили до 50%. Але й ці маленькі вкраплення теж дозволяють підвищити впевненість.

Інше питання – чи думають про національного виробника? Адже ВВП країни повинен будуватися на основі малого, середнього і великого бізнесу. Але ми так і не навчилися споживати українські товари, а думаємо, що хтось прийде сюди й створить нам валовий національний продукт.

На жаль, в політиці з часів Януковича нічого не змінилося. Все, що було до 2013 року, залишилося і після 2013-го. Вибірково продовжую діяти різні схеми, система не змінилася, державні підприємства не запрацювали на країну. Немає доброї волі сказати, що ми хочемо побудувати Європу тут. Нам не потрібно кудись бігти, адже не втечуть же 45 мільйонів українців.

А чи буде тут Європа, залежить від Верховної Ради, Кабінету міністрів, Адміністрації президента. Вони повинні поставити мету на такі зміни. Але відбувся якийсь реванш чиновників, які заправляли за Януковича. Деякі громадські організації отримали певні гранти і тепер відстоюють позиції імпорту, замість того, щоб підтримувати національного виробника. Такими грантами потрібно користуватися хазяйновито і направляти на те, що дійсно необхідно Україні, а не підтримувати ті країни, звідки прийшли ці гроші.

Показати ще новини
Радіо NV
X